• Dnes je: Piatok 20. mája 2022 meniny má Bernard

Európske metropoly zaplnili protestujúci proti COVID pasom a iným opatreniam

Európske metropoly zaplnili protestujúci proti COVID pasom a iným opatreniam

Demonštrácie sa konali v Paríži, Londýne, Štokholme, Helsinkách či v Aténach.

22.1.2022 (Webnoviny.sk) - Tisíce ľudí sa v sobotu zišli v európskych metropolách na protestoch proti COVID pasom a iným opatreniam, ktoré vlády prijali v nádeji na ukončenie pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

V Paríži tisíce ľudí demonštrovali proti tomu, že od pondelka bude v krajine povinný nový COVID pas. Tí, ktorí sú nezaočkovaní, nebudú môcť vo Francúzsku využívať vnútroštátne letecké spojenie, navštevovať športové podujatia, bary alebo kiná.

V Štokholme v centre mesta protestovalo zhruba 3-tisíc ľudí. Demonštráciu na hlavnom námestí zorganizovalo hnutie Sloboda pohybu. Vo Švédsku je doklad o vakcinácii potrebný pre účasť na podujatí, na ktorom je viac ako 50 ľudí. Švédske médiá uviedli, že na protest prišli s transparentom aj zástupcovia neonacistickej organizácie Severské hnutie odporu. Podobná demonštrácia, na ktorú prišlo približne tisíc ľudí, bola aj v druhom najväčšom švédskom meste Göteborg.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Vo fínskom hlavnom meste Helsinki proti reštrikciám protestovalo zhruba 4-tisíc ľudí. Polícia nijaké násilnosti nehlásila. Fínska vláda tesne pred Vianocami oprávnila miestne a regionálne úrady, aby v reakcii na rastúci počet prípadov nákazy koronavírusu zaviedli „rozsiahle opatrenia".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie