• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Európska únia príjme ďalšie sankcie týkajúce sa ruských diamantov, Indiu vníma ako „významného hráča“

Európska únia príjme ďalšie sankcie týkajúce sa ruských diamantov, Indiu vníma ako „významného hráča“

Jeden štát G7, Spojené štáty americké, už uvalil obmedzenia na vývoz ruských diamantov.

18.5.2023 (SITA.sk) -  Európska únia je podľa jej vysokého predstaviteľa „presvedčená“, že na nadchádzajúcom stretnutí G7 v Japonsku bude prijatý plán sankcií týkajúci sa ruských diamantov. Zároveň uviedol, že „hlavným zameraním“ ďalších sankcií G7 bude ich „obchádzanie“. Referuje o tom spravodajský web CNN.

India ako kľúčový aktér

Brusel zatiaľ nemá formálny návrh, ako by tieto sankcie mohli nadobudnúť účinnosť, uviedol predstaviteľ Únie a zdôraznil, že blok sa musí „najskôr spojiť s partnermi“. Úradník nazval „vysledovateľnosť diamantov“ „zásadnou“ záležitosťou, pričom zopakoval úlohy rôznych aktérov v reťazci produkcie diamantov.

Indiu, označenú ako „kľúčového aktéra“ v diamantovom priemysle, bude podľa predstaviteľa potrebné vnímať za „významného hráča v budúcich sankciách G7“.

Zákaz ruských diamantov

Prezident Joe Biden ešte minulý rok v marci vydal príkaz, ktorý obsahoval zákaz nepriemyselných ruských diamantov.

Zákaz sa priamo týkal spoločnosti Alrosa, ktorú americká vláda označila za najväčšiu svetovú spoločnosť na ťažbu diamantov. Táto spoločnosť je zodpovedná za 90 % ruskej ťažobnej kapacity diamantov a predstavuje 28 % svetovej produkcie diamantov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie