• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Európska obranná agentúra podpísala prvé zmluvy o spoločnom nákupe delostreleckej munície pre Ukrajinu

Európska obranná agentúra podpísala prvé zmluvy o spoločnom nákupe delostreleckej munície pre Ukrajinu

Nakupovaná munícia je pre najbežnejšie samohybné húfnice, medzi ktoré patria aj tie naše slovenské - Zuzana.

6.9.2023 (SITA.sk) - Európska obranná agentúra (EDA) podpísala prvých osem zmlúv v rámci spoločného nákupu 155-milimetrovej delostreleckej munície Európskou úniou (EÚ) pre Ukrajinu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na oznámenie EDA.

Nakupovaná munícia je pre najbežnejšie samohybné húfnice, ktoré členské štáty EÚ dodali Ukrajine. Ide o francúzske húfnice Caesar, poľské húfnice Krab, nemecké Panzerhaubitze 2000 a slovenské húfnice Zuzana.

Vzhľadom na dodržanie právnych povinností a zachovanie obchodného tajomstva EDA v súčasnosti nemôže zverejniť mená zmluvných dodávateľov ani ceny a nekomentuje pokračujúce rokovania.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie