• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

Európska komisia uvoľnila pravidlá pre poskytovanie štátnej pomoci

Európska komisia uvoľnila pravidlá pre poskytovanie štátnej pomoci

Členské štáty EÚ budú môcť vykonávať určité opatrenia bez predchádzajúceho skúmania zo strany Európskej komisie.

23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) v piatok zmiernila pravidlá pre poskytovanie štátnej pomoci. Členské štáty tak budú môcť vykonávať určité opatrenia bez predchádzajúceho skúmania z jej strany, informovala komisia v tlačovej správe.

Rozšírenie rozsahu pôsobnosti všeobecného nariadenia o skupinových výnimkách sa týka pomoci poskytovanej vnútroštátnymi orgánmi na projekty podporované na centrálnej úrovni EÚ.

Ďalšou oblasťou sú určité opatrenia štátnej pomoci na podporu zelenej a digitálnej transformácie, ktoré sú zároveň relevantné pre zotavenie po hospodárskych dopadoch pandémie.

„Zmenami, ktoré boli dnes zavedené do nariadenia o skupinových výnimkách, sa zladili pravidlá financovania z prostriedkov EÚ a pravidlá štátnej pomoci platné pre tieto typy financovania tak, aby sa odbúrala zbytočná zložitosť a zároveň zachovala hospodárska súťaž na jednotnom trhu EÚ,“ uviedla komisia.

Zmena všeobecného nariadenia má podporiť napríklad energetickú hospodárnosť budov, infraštruktúru nabíjacích a čerpacích staníc pre nízkoemisné cestné vozidlá alebo rozvoj širokopásmového internetu.

Viac k téme: Ekonomické dopady koronavírusu, Pandémia, štátna pomoc

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie