• Dnes je: Streda 19. januára 2022 meniny má Drahomíra

Európska komisia predĺžila platnosť dočasného rámca štátnej pomoci počas pandémie, pridala aj dve nové opatrenia

Európska komisia predĺžila platnosť dočasného rámca štátnej pomoci počas pandémie, pridala aj dve nové opatrenia

Členským štátom Európskej únie to umožní pokračovať v podpore firiem, ktoré stále postihuje koronakríza.

18.11.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) vo štvrtok predĺžila do 30. júna budúceho roka platnosť dočasného rámca štátnej pomoci počas pandémie koronavírusu, ktorého uplatňovanie sa malo skončiť v závere decembra tohto roka.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Predĺženie platnosti rámca umožní členským štátom Európskej únie (EÚ) pokračovať v realizácii programov podpory firiem a zabezpečiť, že tie, ktoré stále postihuje koronakríza, náhle nezostanú bez pomoci. EK o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Dve nové opatrenia

S cieľom zrýchliť zotavovanie ekonomiky EK zároveň rozhodla o pridaní dvoch nových opatrení. Prvým opatrením je podpora investícií s cieľom pomôcť členským krajinám riešiť výpadok investícií počas koronakrízy.

Druhým je podpora solventnosti s cieľom kumulovať zdroje súkromných fondov a poskytovať ich na investície do malých a stredných podnikov vrátane startupov.

Predĺženie o šesť mesiacov

„Od vypuknutia pandémie dočasný rámec štátnej pomoci umožnil členským štátom poskytovať cielenú a primeranú podporu firmám,“ uviedla eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

„Dnes (18. novembra pozn. redakcie) sme predĺžili jeho uplatňovanie o šesť mesiacov do konca júna budúceho roka. Čiastočné predĺženie poskytuje príležitosť na koordinované ukončenie krízových opatrení. Na druhej strane budeme naďalej monitorovať rast počtu prípadov ochorenia COVID-19 a iných rizík pre ekonomické zotavovanie,“ dodala Vestagerová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie