• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Európska komisia podá opäť pomocnú ruku Ukrajine, poskytne jej núdzové zazimované prístrešky

Európska komisia podá opäť pomocnú ruku Ukrajine, poskytne jej núdzové zazimované prístrešky

Financovanie humanitárnej pomoci pre najpotrebnejších v Ukrajine a v Moldavsku posilňuje o 175 miliónov eur.

20.10.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) poskytne Ukrajine nové núdzové zazimované prístrešky. Ako tiež informovala v tlačovej správe, na humanitárnu pomoc ľuďom v najväčšej núdzi na Ukrajine a v Moldavsku dá ďalších 175 miliónov eur.

„Nadchádzajúca zima pravdepodobne prinesie Ukrajine veľké výzvy a my musíme byť pripravení. Prostredníctvom našej rezervy rescEU bude kapacita dočasných prístreškov okamžite rozmiestnená v troch rôznych regiónoch na Ukrajine: Rivne, Buča a Charkiv.

Okrem toho Európska únia zvyšuje financovanie humanitárnej pomoci o ďalších 175 miliónov eur na zabezpečenie vzdelania, potravín, prístupu k vode a ochrany pred chladnou zimou pre najzraniteľnejších. Spolupracujeme aj na príprave cesty pre Ukrajinu, aby sa pripojila k mechanizmu EÚ v oblasti civilnej ochrany,“ vyjadril sa komisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič.

Lenarčič v stredu navštívil Kyjev, kde sa stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským, vicepremiérkou Ukrajiny pre európsku a euro-atlantickú integráciu Oľhou Stefanišynovou, ministrom zahraničia Dmytrom Kulebom, ministrom vnútra Denysom Monastyrskym a ministrom pre komunity a územia Oleksijom Černyšovom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie