• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Europoslanci žiadajú vydanie zatykača na Lukašenka, je taktiež zodpovedný za škody a zločiny na Ukrajine

Europoslanci žiadajú vydanie zatykača na Lukašenka, je taktiež zodpovedný za škody a zločiny na Ukrajine

Európski zákonodarcovia okrem toho vyzvali EÚ, aby vypracovala stratégiu na zachovanie nezávislosti Bieloruska a uľahčenie jeho prechodu k demokracii.

18.7.2023 (SITA.sk) - Poslanci Európskeho parlamentu naliehajú na Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu, aby zvážil vydanie zatykača na samozvaného bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informuje o tom web eurointegration.com.ua s odvolaním sa na tlačovú službu europarlamentu.

Zodpovednosť za zločiny

Zákonodarcovia uvádzajú, že Bielorusko je zodpovedné za spôsobené škody a zločiny spáchané na Ukrajine, a to vrátane úlohy bieloruského režimu pri nezákonných deportáciách ukrajinských detí.

Správa vyzýva inštitúcie EÚ a členské štáty, aby podnikli všetky potrebné kroky na medzinárodnej úrovni s cieľom umožniť trestné stíhanie tých bieloruských politických a vojenských vodcov, ktorí sú zodpovední za zločiny proti ľudskosti a genocídu.

Zachovanie nezávislosti Bieloruska

Zákonodarcovia zdôraznili, že ICC už v marci vydal zatykač na ruského vodcu Vladimira Putina a komisárku pre práva detí pri úrade ruského prezidenta Mariu Ľvovú-Belovú, a vyzvali ICC, aby zvážil podobný zatykač na Lukašenka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie