• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Eurokomisia navrhla akt o kybernetickej solidarite

Eurokomisia navrhla akt o kybernetickej solidarite

Návrh aktu o kybernetickej solidarite aj cielenú zmenu aktu o kybernetickej bezpečnosti teraz preskúmajú Európsky parlament a Rada EÚ.

Európska komisia (EK) v utorok v rámci posilňovania kapacít kybernetickej bezpečnosti prijala návrh aktu o kybernetickej solidarite v Európskej únii (EÚ).

Odhaľovanie hrozieb

Cieľom návrhu je podporovať odhaľovanie kybernetických hrozieb a incidentov a zvyšovať povedomie o nich, zlepšiť pripravenosť kritických subjektov a posilniť solidaritu, spoločné krízové riadenie a schopnosť reagovať vo všetkých členských štátoch. Komisia o tom informuje na svojej webstránke.

Akt stanovuje, aké schopnosti EÚ potrebuje, aby bola odolnejšia voči kybernetickým hrozbám a vedela na ne lepšie reagovať, a posilňuje existujúci mechanizmus spolupráce.


Tiež pomôže pri zaistení bezpečného a zabezpečeného digitálneho priestoru pre občanov a podniky i k ochrane kritických subjektov a základných služieb.

Akadémia kybernetických zručností

V rámci Európskeho roku zručností 2023 EK tiež predstavila Akadémiu kybernetických zručností, ktorej úlohou je zaručiť koordinovanejšiu koncepciu, ako vykryť nedostatok talentov v kybernetickej oblasti.


Akadémia spojí rôzne existujúce iniciatívy zamerané na podporu kybernetických zručností, pričom ich sprístupní na online platforme, ktorá im zaručí väčšiu viditeľnosť. Cieľom je zvýšiť počet kvalifikovaných odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti v Únii.

Bezpečnostné služby

Komisia v utorok napokon navrhla aj cielenú zmenu aktu o kybernetickej bezpečnosti, aby umožnila prijatie európskych systémov certifikácie pre spravované bezpečnostné služby v budúcnosti.


Tieto vysoko kritické a citlivé služby zabezpečujú poskytovatelia služieb kybernetickej bezpečnosti a sú to napríklad reakcie na incidenty, penetračné testovanie, bezpečnostné audity a poradenstvo pre spoločnosti a iné organizácie ako predchádzať kybernetickým incidentom, odhaľovať ich, reagovať na ne a zaručiť obnovu po nich.

Certifikácia má zásadný význam a môže zohrať dôležitú úlohu v súvislosti s rezervou EÚ na účely kybernetickej bezpečnosti a v súvislosti so smernicou o opatreniach na zabezpečenie vysokej spoločnej úrovne kybernetickej bezpečnosti v Únii, čo uľahčí aj cezhraničné poskytovanie týchto služieb, uvádza eurokomisia.


Návrh aktu o kybernetickej solidarite aj cielenú zmenu aktu o kybernetickej bezpečnosti teraz preskúmajú Európsky parlament a Rada EÚ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie