• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Estónsko vydalo do USA ruského pašeráka zbraní, ktoré mohli byť použité pri vývoji vojenských technológií

Estónsko vydalo do USA ruského pašeráka zbraní, ktoré mohli byť použité pri vývoji vojenských technológií

Štyridsaťosemročný Vadim údajne konal pod vedením ruských spravodajských služieb.

14.7.2023 (SITA.sk) - Estónsko vydalo do Spojených štátov ruského občana, ktorý je obvinený z pašovania vojenskej techniky a munície z USA do Ruska. Na oficiálnom webe o tom informuje americké ministerstvo spravodlivosti.

Väzby na ruskú bezpečnostnú službu

Štyridsaťosemročný Vadim Konoščenok s údajnými väzbami na ruskú Federálnu bezpečnostnú službu (FSB) bol zatknutý v Estónsku na základe predbežného zatykača vydaného v Spojených štátoch.

Z Estónska do USA ho vydali vo štvrtok. Už v piatok sa mal Rus postaviť pred federálneho sudcu v Brooklyne pre sprisahanie a ďalšie obvinenia súvisiace s globálnou sieťou obstarávania a praním špinavých peňazí v mene ruskej vlády.

Súčiastky na vývoj vojenských technológií

Konoščenok údajne poskytol Rusku pokročilé Američanmi vyvinuté technológie a muníciu. Spolu s ďalšími osobami bol súčasťou „komplexného nadnárodného zločineckého plánu pod vedením ruských spravodajských služieb“.

Tieto osoby podľa amerického ministerstva spravodlivosti nezákonne nakupovali a vyvážali elektronické súčiastky, z ktorých niektoré by mohli byť použité pri vývoji jadrových a hypersonických zbraní, kvantových počítačov a iných vojenských technológií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie