• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Estakáda na R2 Kriváň - Mýtna, ktorá bude najdlhšou, rastie s pomocou desiatok žeriavov a inej techniky

Estakáda na R2 Kriváň - Mýtna, ktorá bude najdlhšou, rastie s pomocou desiatok žeriavov a inej techniky

Estakáda na stavbe úseku R2 Kriváň - Mýtna sa rozrastá.

Mostní špecialisti za pomoci niekoľkých desiatok žeriavov a inej techniky pokračujú vo výstavbe budúcej domácej najdlhšej, vyše štvorkilometrovej cestnej estakády.

Stavajú viaceré mosty

Minulý pondelok na nej vysunuli jedenásty segment v rámci výstavby viac ako 9-kilometrovej rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna.

Na tomto úseku stavajú niekoľko ďalších mostov. Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) informovala, že na mostoch realizujú základy, piliere, zárodky lamiel a samotné lamely, priečniky a nosné konštrukcie, teda armovanie, debnenie, pokládku výstuže a betonáž.

„Na ďalšej estakáde je zrealizovaných trinásť polí nosnej konštrukcie na pravom moste a osemnásť na ľavom. Na ostatných menších mostoch realizujú podkladné betóny, pripravujú podporné konštrukcie, realizujú piliere. Takisto sa realizuje pokládka prefabrikátov,“ uviedla hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Realizujú aj zemné práce

Okrem stavby mostov na úseku R2 Kriváň – Mýtna aktuálne pokračujú aj zemné práce, sanácia podložia, odkop materiálu či realizácia násypov.

„Okrem toho sa osádzajú prefabrikované betónové dielce na oporných múroch, na ktorých sa takisto realizujú i zemné práce,“ priblížila situáciu na stavbe hovorkyňa diaľničiarov.

Dátum dokončenia sa bude predlžovať

Úsek R2 Kriváň – Mýtna je vo výstavbe od marca 2020, stavebné práce mali pôvodne trvať štyri roky do marca 2024. Podľa najnovšieho dodatku k zmluve o dielo lehotu výstavby predĺžili zatiaľ do júna 2025.


Dôvodom je posunutie dvoch míľnikov – začatia zakladania mostov a ukončenia ich nosnej konštrukcie.


Zhotoviteľom stavby je združenie stavebných spoločností Doprastav, a. s., Strabag, s. r. o., Eurovia SK, a. s. a Eurovia CS, a. s., úsek R2 sa zaviazali dokončiť pôvodne za vyše 232 miliónov eur, zmluvná cena medzitým podľa portálu NDS vzrástla na 233,8 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie