• Dnes je: Streda 18. júla 2018 meniny má Kamila

Erik Tomáš nebude mediálnym poradcom premiéra, Pellegrini si už prebral Ficovu kanceláriu

Erik Tomáš nebude mediálnym poradcom premiéra, Pellegrini si už prebral Ficovu kanceláriu

Pellegrini odpovedal aj na otázky týkajúce sa zhromaždení Za slušné Slovensko.

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Nový premiér si od doterajšieho Roberta Fica prebral už aj kanceláriu predsedu vlády na Úrade vlády. „Mali sme stretnutie so zamestnancami, bývalý premiér sa rozlúčil, ja som sa im prihovoril a deklaroval som snahu nadviazať na úspechy,“ informoval nový šéf slovenskej exekutívy.

Zároveň priznal, že Erik Tomáš nebude jeho mediálnym poradcom, chce si pomaly začať budovať mediálny tím podľa svojich predstáv.


Pellegrini odpovedal aj na otázky týkajúce sa zhromaždení Za slušné Slovensko. S organizátormi sa chce stretnúť, ale až po tom, ako mu NR SR vysloví dôveru. Na otázku, či by sa on odvážil ísť na zhromaždenie, Pellegrini povedal, že z titulu svojich názorov a toho, čo si o vražde a o tom, čo sa stalo, myslí, by určite sústrasť vyjadriť chcel.

„Tiež som za slušné Slovensko a tiež budem robiť všetko preto, aby Slovensko bolo slušnou krajinou, ale ľudsky asi uznáte, že keby som sa objavil v týchto emočne vypätých situáciách, asi by to nebolo nič príjemné. Ja mám za sebou skúsenosť, keď som v dobrej viere ako predseda NR SR išiel odovzdať pozdrav našim hokejistom v Ostave a zažil som si, keď dav reaguje len tak, emočne a spontánne,“ spomenul príhodu, keď ho dav na hokejovom štadióne vypískal. Zdôraznil, že nemieni nikoho provokovať, chce pracovať, aby novinári „mohli začať pomaličky dodžubávať“.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie