• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Erdogan naďalej odmieta podporiť vstup Švédska do NATO, vraj sa plne nezaoberalo bezpečnostnými obavami Turecka

Erdogan naďalej odmieta podporiť vstup Švédska do NATO, vraj sa plne nezaoberalo bezpečnostnými obavami Turecka

Turecko obvinilo Švédsko, že nepodniklo konkrétne kroky na potlačenie skupín, ktoré Ankara označuje ako teroristické organizácie.

14.6.2023 (SITA.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) by sa nemala spoliehať na to, že jeho krajina schváli žiadosť Švédska o vstup do aliancie pred júlovým samitom v Litve, pretože severský štát sa plne nezaoberal bezpečnostnými obavami Ankary.

Chceli vstúpiť spolu s Fínskom

Erdo?an, ktorý sa v utorok vracal zo štátnej návštevy Azerbajdžanu, pred novinármi povedal, že postoj Turecka k pristúpeniu Švédska nie je „pozitívny“.

Švédsko a Fínsko spoločne požiadali o členstvo v NATO v máji 2022. Opustili tým svoju dlhodobú politiku vojenskej neutrality po tom, ako ruské sily napadli Ukrajinu.

Proti je aj Maďarsko

Zatiaľ čo Fínsko sa v apríli stalo 31. členskou krajinou aliancie, odpor Turecka a Maďarska zastavil snahy o vstup Švédska. NATO vyžaduje na prijatie nových členov jednomyseľný súhlas.


Turecko obvinilo Švédsko, že nepodniklo konkrétne kroky na potlačenie skupín, ktoré Ankara označuje ako teroristické organizácie alebo ktoré považuje za existenčné hrozby, vrátane kurdských skupín.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie