• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Epidemická situácia na Slovensku sa zlepšuje ešte rýchlejšie ako minulý týždeň, denne pribúda 250 prípadov

Epidemická situácia na Slovensku sa zlepšuje ešte rýchlejšie ako minulý týždeň, denne pribúda 250 prípadov

Na umelej pľúcnej ventilácii je 34 pacientov.

2.6.2021 (Webnoviny.sk) - Epidemická situácia sa naďalej zlepšuje. Tempo poklesu v pravidelne sledovaných indikátoroch sa ešte zrýchlilo, oproti minulému týždňu klesli o 30 %. Denne pribúda menej ako 250 prípadov nákazy.

Viac o téme: Koronavírus

V priemere je 400 hospitalizovaných, na umelej pľúcnej ventilácii je 34 pacientov. Do nemocníc prijímajú menej ako 25 pacientov denne, zároveň prepúšťajú 50, vyťaženosť lôžok je tak výrazne nižšia.

Na pravidelnej tlačovej konferencii k aktuálnej epidemickej situácii o tom informoval riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Matej Mišík.

Prvú dávku dostalo 1,8 milióna ľudí

Aspoň prvú dávku vakcíny dostalo na Slovensku už 1,8 milióna osôb, čo je 8 % nárast oproti minulému týždňu. Z populácie nad 16 rokov je zaočkovaných 38 %. V kategórii nad 70 rokov je nárast zaočkovanosti v porovnaní s predchádzajúcim týždňom veľmi mierny, naďalej je na úrovni 65 %.

Výrazný nárast zaočkovanosti nastal za ostatné týždne u mladých ľudí. „Vo vyšších ročníkoch vidíme, že aktuálna dostupnosť a záujem sú do istej miery saturované,“ uviedol Mišík. Najzaočkovanejšia skupina sú 70 až 80-roční, je na hodnote takmer 70 %.


V čakárni je bez prideleného termínu približne 100-tisíc ľudí, naďalej s veľkými regionálnymi rozdielmi. Ako doplnil riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz, väčšina z čakateľov je na severozápade Slovenska, pričom na východe dostane osoba termín na očkovanie v podstate okamžite.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie