• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Enviropolícia zasiahla proti nelegálnej množiarni psov, nájdené uhynuté zvieratá boli zabalené v plastových taškách

Enviropolícia zasiahla proti nelegálnej množiarni psov, nájdené uhynuté zvieratá boli zabalené v plastových taškách

Páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

25.4.2023 (SITA.sk) - Vyšetrovateľ oddelenia Banská Bystrica odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality začal trestné stíhanie pre prečin zanedbanie starostlivosti o zviera voči nelegálnej množiarne psov v okrese Veľký Krtíš.

Ako informuje hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková, páchateľ od presne nezistenej doby do apríla 2023 v prenajatom rodinnom dome v obci Kleňany zanedbal potrebnú starostlivosť o najmenej 62 žijúcich psov.

Psy boli v zlom stave

Pri kontrole vykonanej úradným veterinárnym lekárom Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy (RVPS) Veľký Krtíš 19. apríla bolo zistené, že psy rôzneho veku, pohlavia a plemena sú značne podvyživené a vychudnuté a ich životný priestor je nevyhovujúci.

„Pri ich chove dochádza u nich k príbuzenskému kríženiu, čo sa prejavilo zvýšeným úhynom, zníženým rastom a nedostatočnou imunitou zvierat. Podľa veterinárnej správy veterinárneho lekára je výživový stav zvierat neuspokojivý, u mnohých až kritický a život ohrozujúci. U psov je viditeľná pokročilá kachexia, prejavujú sa hnačky so stopami krvi, všetky zvieratá sú silne dehydrované, mnohé apatické a mnoho z nich má aj kožné problémy," popisuje hovorkyňa a dodáva, že psy boli odobraté veterinárnym lekárom RVPS Veľký Krtíš.

Uhynuté psy na záhrade

Na záhrade rodinného domu bolo nájdených aj približne 15 uhynutých psov zabalených v plastových taškách.

„Uvedeným konaním páchateľ porušil viaceré ustanovenia zákona o veterinárnej starostlivosti,“ dodáva Barinková s tým, že v prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie