• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Emailový žart zastavil električky aj vlaky takmer na celom Slovensku, páchateľovi hrozí trest až päť rokov

Emailový žart zastavil električky aj vlaky takmer na celom Slovensku, páchateľovi hrozí trest až päť rokov

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal trestné stíhanie pre zločin šírenia poplašnej správy, za ktorý je trestným zákonom stanovená trestná sadzba jeden až päť rokov.

Neznámy páchateľ v stredu 6. septembra popoludní zamestnal záchranné zložky nielen v meste Košice, ale takmer na celom Slovensku. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, emailový žart na niekoľko hodín zastavil vlakovú dopravu takmer na celom Slovensku i električky v Košiciach.

Najskôr to bol krátko po 16:00 mail pre Železničnú spoločnosť Slovensko v Košiciach, že „vo vlakoch na linke Bratislava – Zvolen – Košice a ďalej vlakoch na linke Bratislava – Žilina – Košice a hlavnej stanici sú umiestnené bomby“.

Kontrola vlakov

„Policajti okamžite vykonali potrebné bezpečnostné opatrenia. V mestách Košice, Bratislava, Zvolen, Žilina, Vrútky, Kraľovany, Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Trnava a Poprad-Tatry boli vykonané kontroly železničných staníc a kontroly vlakov na železničných staniciach aj za prítomnosti psovodov so služobnými psami špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie výbušnín,“ popísala hovorkyňa s tým, že pyrotechnické prehliadky boli ukončené na všetkých miestach s negatívnym výsledkom a prítomnosť výbušniny sa ani v jednom z miest nepotvrdila.


O pár minút neskôr bolo do emailovej schránky Dopravného podniku Košice zaslaný email, že bomby sú umiestnené aj v električkách. „Preto policajti aj psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín prekontrolovali aj košické električky. Ani v tomto prípade nebola prítomnosť výbušniny po ukončení pyrotechnických prehliadok potvrdená,“ dodala Ivanová.

Poplašná správa

V oboch prípadoch tak doposiaľ neznámy páchateľ oznámil poplašnú správu, hoci vedel, že je nepravdivá, a svojím konaním tak úmyselne spôsobil nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta a spôsobil nielen meškanie vlakov na Slovensku, ale aj električiek v meste Košice.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal trestné stíhanie pre zločin šírenia poplašnej správy, za ktorý je trestným zákonom stanovená trestná sadzba jeden až päť rokov.


Polícia preveruje aj možný súvis obidvoch prípadov, preto nateraz, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu ďalšieho vyšetrovania, bližšie ani podrobnejšie informácie nebude poskytovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie