• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

EMA prešetruje zrazeniny po očkovaní vakcínou Johnson & Johnson, čoskoro vydá odporúčanie

EMA prešetruje zrazeniny po očkovaní vakcínou Johnson & Johnson, čoskoro vydá odporúčanie

EMA tvrdí, že prešetruje šesť prípadov krvných zrazenín, ktoré sa v USA vyskytli z takmer 7 miliónov ľudí očkovaných vakcínou Johnson & Johnson.

Európska lieková agentúra (EMA) posudzuje prípady zriedkavých krvných zrazenín zaznamenané v Spojených štátoch po podaní vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson.

Zároveň uviedla, že čoskoro vydá odporúčanie pre európske krajiny.

„Urýchľujeme toto hodnotenie a v tejto chvíli očakávame vydanie odporúčania na budúci týždeň,“ informovala EMA. Tá minulý mesiac povolila používanie jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson. Žiadny z členských štátov EÚ zatiaľ nezačal vakcináciu tohto očkovacou látkou.

EMA tvrdí, že prešetruje šesť prípadov krvných zrazenín, ktoré sa v USA vyskytli z takmer 7 miliónov ľudí očkovaných vakcínou Johnson & Johnson. V súvislosti s tým udržiava kontakt s americkým Centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) i tamojším Úradom pre kontrolu potravín a liekov (FDA).

Zriedkavé krvné zrazeniny v kombinácii so zníženým počtom krvných doštičiek u šiestich žien spôsobili, že americké úrady počas vyšetrovania pozastavili očkovanie vakcínou Johnson & Johnson.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie