• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Elon Musk odmietol zablokovať ruskú propagandu v internetovej sieti Starlink

Elon Musk odmietol zablokovať ruskú propagandu v internetovej sieti Starlink

Prepáčte, že som maximalista, čo sa týka slobody prejavu.

Zakladateľ spoločnosti SpaceX Elon Musk odmietol žiadosť „niektorých vlád (nie ukrajinskej)“ o zablokovanie „ruských spravodajských zdrojov“ v jeho satelitnej internetovej sieti Starlink.

Podľa agentúry AP i portálu televízie CNN sa tak vyjadril na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

„Nespravíme to, jedine ak pod hlavňou. Prepáčte, že som maximalista, čo sa týka slobody prejavu,“ napísal v piatok v noci Musk.

Ako pritom upozorňuje CNN, ruské spravodajské zdroje, ako RT, slúžia ako globálne hlásne trúby ruského prezidenta Vladimira Putina, zavádzajú publikum a odvádzajú pozornosť od aktuálnych problémov. Putin navyše v piatok podpísal zákon, ktorý nezávislým ruským médiám znemožňuje pravdivo informovať o vojne na Ukrajine.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky televízie CNN.

Musk varoval pred zraniteľnosťou internetovej služby Starlink, môže sa stať terčom útokov na Ukrajine

Podnikateľ Elon Musk varoval pred vysokým rizikom, že by sa jeho internetová sieť Starlink mohla stať terčom útokov na Ukrajine.

Používatelia by mali na prijímač dať ľahkú kamufláž, „aby sa vyhli vizuálnej detekcii“, uviedol. Tiež by podľa neho mali Starlink zapínať len v prípade potreby a umiestniť prijímač čo najďalej od ľudí.


Varovanie prišlo niekoľko dní po tom, čo výskumník v oblasti internetovej bezpečnosti varoval, že zariadenia prijímajúce satelitné signály by sa mohli stať „majákmi“ pre ruské nálety. Informuje o tom spravodajský portál BBC.


Terminály potrebné pre fungovanie systému dorazili na Ukrajinu 28. februára. Musk poslal zariadenia po žiadosti tamojšej vlády.

Starlink je satelitný internetový systém, ktorý spoločnosť SpaceX roky buduje, aby priniesla prístup k internetu v oblastiach sveta, v ktorých je málo dostupný. Starlink sa označuje za „ideálne vhodný“ pre oblasti, v ktorých sú internetové služby nespoľahlivé alebo nedostupné.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie