• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Elektorát extrémizmu a Fica je zmobilizovaný, tvrdí Heger a koalíciu si vie predstaviť s KDH aj ďalším hnutím (video)

Elektorát extrémizmu a Fica je zmobilizovaný, tvrdí Heger a koalíciu si vie predstaviť s KDH aj ďalším hnutím (video)

Strany, ktoré chcú prinášať pokoj a konštruktívnu diskusiu potrebujú podľa Hegera viesť spoločné rokovania o stratégii.

Bývalý predseda vlády a poslanec Národnej rady SR Eduard Heger si vie predstaviť koalíciu s hnutím Progresívnym Slovenskom a Kresťanskodemokratickým hnutím. Uviedol to na tlačovej besede svojej strany Demokrati. Túto kombináciu si predstavuje ako koalíciu pokoja.

Smrteľná kombinácia

Upozornil, že tu máme predsedu strany Smer-SD Roberta Fica aj extrémistov, ale aj predsedu OĽaNO Igora Matoviča a predsedu strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka, ktorí podľa bývalého predsedu vlády podkopávajú stabilitu v každej vláde, v ktorej sú.


Heger ich prirovnal k dvom chlapcom, z ktorých jeden má bandasku s benzínom a druhý zápalky, čo je podľa šéfa Demokratov smrteľná kombinácia pre akúkoľvek koalíciu a vládu.

„Ak sa tu budeme rozdeľovať na kultúrno-etických otázkach, bude tu víťaziť Fico a extrémisti, a my budeme pozerať cez prsty,“ odpovedal na otázku, či sa neobáva konfliktu v hodnotových otázkach.


Budovanie demokracie i fungujúci štát

Spoločným menovateľom by podľa Hegera malo byť budovanie demokracie i fungujúci štát, v tom vníma prienik politických subjektov Demokrati, PS a KDH. Ako pozná aktérov hnutí PS a KDH, tak neočakáva hádky.

Konflikt podľa neho vychádzal z iných strán. Je toho názoru, že politické prostredie oslabovali ako Sulík s Matovičom, tak aj Fico s extrémistami.


Strany, ktoré chcú prinášať pokoj a konštruktívnu diskusiu potrebujú podľa Hegera viesť spoločné rokovania o stratégii. Dodal, že Demokrati sú rokovaniam otvorení, ale v súčasnosti sú na ťahu iné politické subjekty. Jednoznačne označil, že rokujú s KDH, ale aj s ďalšími stranami.

Elektorát extrémizmu a Fica

Demokrati podľa svojho predsedu cítia zodpovednosť za Slovensko a uvedomujú si hrozby nadchádzajúcich predčasných parlamentných volieb. Heger vníma volebný potenciál spájania s KDH.

Spojenie s ďalšou stranou, ktorá sa nachádza na popredných pozíciách volebných prieskumov by podľa bývalého premiéra mohlo priniesť práve vládu pokoja. Argumentuje skúsenosťami z histórie Slovenska, ale aj z Čiech.


„Elektorát extrémizmu a Fica je zmobilizovaný. My nechceme, aby sa Slovensko obrátilo smerom k Moskve. My nechceme, aby sa tu zastavili všetky reformy. A čo vonkoncom nechceme, aby sa zastavila očista orgánov činných v trestnom konaní,“ povedal líder Demokratov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie