• Dnes je: Streda 26. januára 2022 meniny má Tamara

Ekonomická kriminalita na Slovensku klesla, škody sa však stále rátajú v miliónoch eur

Ekonomická kriminalita na Slovensku klesla, škody sa však stále rátajú v miliónoch eur

Oproti roku 2019 klesli podľa polície škody spôsobené ekonomickou kriminalitou v minulom roku o takmer 185 miliónov eur.

2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Ekonomickou kriminalitou bola v roku 2020 spôsobená škoda viac ako 235 miliónov eur. Ako ďalej informuje Policajný zbor SR na sociálnej sieti, predstavuje to pokles o takmer 185 miliónov eur oproti roku 2019.

Celkový pokles výšky spôsobenej škody podľa polície súvisí predovšetkým s poklesom spôsobenej škody v daňovej kriminalite, ale aj pri podvodoch a sprenevere.

Prípady ekonomickej kriminality podľa policajných štatistík predstavujú 20,66-percentný podiel zo všetkých trestných činov, ktoré sa stali na území Slovenska.

V rámci ekonomickej kriminality tvorili v minulom roku najvyšší podiel daňové trestné činy, a to 36,87 percenta. Potom nasledovali podvody (14,85 percenta), neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty (11,53 percenta) a trestné činy na úseku ochrany meny (8,22 percenta).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie