• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Egypt je pre Slovensko a V4 významným partnerom v boji proti terorizmu, uviedol Klus

Egypt je pre Slovensko a V4 významným partnerom v boji proti terorizmu, uviedol Klus

Štátny tajomník Martin Klus zastupoval Slovensko na zasadnutí ministrov zahraničných vecí krajín V4 s Egyptom.

11.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pre Slovensko a krajiny V4 je Egypt významným partnerom v boji proti terorizmu aj pri riešení výziev spojených s migráciou.

Vyhlásil to štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS), ktorý v pondelok v Budapešti zastupoval Slovensko na zasadnutí ministrov zahraničných vecí štátov Vyšehradskej skupiny (V4) s Egyptom. Agentúru SITA o tom informoval komunikačný odbor rezortu diplomacie.

Významný spojenec Slovenska

„Egypt má veľký vplyv na riešenie mnohých politických a bezpečnostných výziev, ktorým čelí región Blízkeho východu a severnej Afriky, napríklad v oblasti boja proti terorizmu či riešenia nelegálnej migrácie. Pre štáty Vyšehradskej skupiny (V4) vrátane Slovenska je preto vláda v Káhire významným spojencom, s ktorým chceme pokračovať v obojstranne prospešnej spolupráci vo viacerých oblastiach,“ uviedol Klus.

Rokovania o spolupráci Egypta s V4

Partneri rokovali o spolupráci medzi Egyptom a V4 s dôrazom na ekonomické väzby, obchod, investície či energetiku. Dôležitými témami stretnutia boli aj aktuálne politické a bezpečnostné výzvy vrátane otázok boja proti terorizmu, riešenia nelegálnej migrácie či dopadov návratu Talibanu k moci v Afganistane.

Štátny tajomník Klus podľa komunikačného odboru vyzdvihol príkladný prístup Egypta v oblasti kontroly nelegálnej migrácie. Krajina hostí významný počet utečencov a tamojšie úrady pracujú na zlepšení migračného a azylového prostredia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie