• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Edo, pokazil si si to sám, odkázal Matovič premiérovi a nenarážal iba na Vlčana (video)

Edo, pokazil si si to sám, odkázal Matovič premiérovi a nenarážal iba na Vlčana (video)

Vymenovanie úradníckej vlády je podľa Matoviča na prezidentke Zuzane Čaputovej.

5.5.2023 (SITA.sk) - Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič sa ohradil voči tomu, že dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan by bol nominantom OĽaNO.

Uviedol to na tlačovom brífingu hnutia. To, že Vlčan bude ministrom, sa Matovič dozvedel od dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (Demokrati), a to formou oznámenia.

Hegerovi dával autonómiu

Šéf OĽANO dodal, že v tom čase už nebol niekoľko mesiacov predsedom vlády a Hegerovi sa usiloval dať maximálnu autonómiu.

Matovič uviedol, že on sám Hegerovi naznačoval, že Vlčan by bol vhodnejší na iný post, no Heger sa rozhodol z neho urobiť ministra a Matovič to akceptoval. „Edo, pokazil si si to sám, svojím nekonaním, tým, že si nechával problém vyhnívať," adresoval Matovič premiérovi. Narážal tým nielen na Vlčana, ale aj na bývalého ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

Ani ten podľa neho nebol nominantom hnutia OĽaNO, ale nominantom premiéra, ktorého nominovalo hnutie, no o nich rozhodol samotný Heger. Problému sa podľa predsedu hnutia dalo vyhnúť, ak by Heger počúval poslancov na poslaneckom klube, ktorí ho vyzývali, aby týchto dvoch ľudí vymenil. Lengvarský bol podľa neho nominantom Jaroslava Naďa.

Dotácie pre Vlčana

Podľa Matoviča Heger o dotácii pre Vlčana vedel už dva týždne pred tým, než sa kauza dostala na verejnosť. Dodal, že poverený premiér ju však nechal tak, ako mnohé iné problémy, vyhnívať.

Považuje to zásadné zlyhanie povereného premiéra. Je presvedčený, že ak by si Heger do svojej strany Demokrati preniesol DNA hnutia OĽaNO, situáciu by vyriešil skôr, a to tak, že by zvolal tlačovú konferenciu s obomi ministrami a požiadal ich, aby opustili svoje funkcie.


Namiesto toho problém podľa Matoviča tutlal. Šéf OĽaNO nechce prijať to, že svoje zlyhanie Heger, Naď či strana Demokrati zvaľujú na OĽaNO. „Chaos si spôsobil jeden človek tým, že nekonal vtedy, keď konať mal," povedal Matovič.

Úradnícka vláda

Vymenovanie úradníckej vlády je podľa Matoviča na prezidentke Zuzane Čaputovej. Jej rozhodnutie budú rešpektovať, no dodal, že hnutie úradnícku vládu podporovať nebude. Čaputová by podľa Matoviča mala konať podľa svojho svedomia a presvedčenia, a plniť svoje ústavné povinnosti.

Ale ak si myslí, že my tu budeme teraz celí vytešení z jej progresívnej vlády, ktorú si vymenuje, tlieskať a podporovať ju, tak v žiadnom prípade nie," povedal. Prezidentka by si podľa neho mala vyhodnotiť, čo spôsobí väčší chaos. Hlavu štátu kritizoval šéf obyčajných ľudí za to, že Zuzana Čaputová odcestovala do zahraničia v čase, keď ju „dnes Slovensko potrebovalo“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie