• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

ECO – INVESTMENT investuje v Banja Luke 130 miliónov EUR

ECO – INVESTMENT investuje v Banja Luke 130 miliónov EUR

16.6.2023 (SITA.sk) - Cieľom návštevy bolo oboznámiť prezidenta s investičným zámerom skupiny ECO – INVESTMENT a.s. v závode SHP Celex v Banja Luke.

"Stretnutie s pánom prezidentom bolo konštruktívne a veľmi si vážim osobné prijatie. Banja Luku považujeme za horúceho kandidáta pre náš investičný zámer, v rámci ktorého výrazne posilníme produkciu papiera v regióne a prinesieme desiatky nových pracovných miest. Predpokladáme výstavbu novej modernej prevádzky na výrobu papierových hygienických produktov v tesnej blízkosti existujúceho závodu ako aj modernizáciu zariadení v závode. Po inštalácii novej výrobnej linky TL15 od prestížneho výrobcu Gambini v roku 2022 je súčasťou zámeru nákup ďalšej linky, výstavba novej výrobnej haly a skladu hotovej výroby. Celková výška predpokladanej investície predstavuje sumu 130 miliónov EUR," vysvetlil po rokovaní prezident holdingu Milan Fiľo.

Závod SHPCelex v Banja Luke potrebuje podporu pri rozširovaní a modernizácii svojich výrobných kapacít. O podmienkach štátnej podpory vo forme obstarania vhodných pozemkov či konkurencieschopných cien energií už začali zástupcovia holdingu rokovať s príslušnými autoritami v krajine.

Závod bol založený v roku 1966 ako v tom čase najmodernejšia papierenská továreň v bývalej Juhoslávii a v roku 2001 ju získala slovenská SHP GROUP, najväčšia papierenská skupina v juhovýchodnej Európe.

SHP GROUP je členom holdingu ECO-INVESTMENT a.s. a doteraz do SHP Celex investovala viac ako 50 miliónov eur. SHP Celex v Banja Luke vyrába toaletný papier, kuchynské utierky, vreckovky a obrúsky pod značkou Harmony v celkovom objeme 40 tisic ton ročne, pričom investor predpokladá zvýšenie výroby až na 80 tisic ton ročne. V súčasnosti tu nachádza prácu 400 zamestnancov.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie