• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Dýchate nosom? Ak áno, upevňujete tak svoje zdravie či radosť z intímnych chvíľ

Dýchate nosom? Ak áno, upevňujete tak svoje zdravie či radosť z intímnych chvíľ

Je preukázané, že dýchanie nosom je prospešnejšie ako to ústami.

7.6.2023 (SITA.sk) Je preukázané, že dýchanie nosom je prospešnejšie ako to ústami. Krv sa pri ňom viac okysličuje, dochádza k znižovaniu stresu a vysokého krvného tlaku. Podľa odhadov odborníkov 30 až 50 % ľudí dýcha počas dňa iba ústami.

Hoci by sme mali správne dýchať len nosom, existuje významné percento ľudí, ktorí dýchajú výlučne ústami.

Medzi populáciou je rozšírený aj mýtus, že správne dýchanie pozostáva z vdychovania nosom a výdychu ústami. Takéto dýchanie je pritom príznačné v spánku a počas fyzickej aktivity. Čo teda dosiahneme, ak začneme dýchať iba nosom?

1. Atraktívnejší vzhľad

Podľa Madsa Tömörk?nyiho, dánskeho vedca venujúceho sa dlhovekosti a biomechanike, dýchanie nosom môže zmeniť štruktúru svalov tváre, a tak ju urobiť časom atraktívnejšou. „Dýchanie ústami spôsobuje nedostatočnú stimuláciu dolnej čeľuste a nadmernú stimuláciu lícnych svalov, takže tvár vyzerá dlhšie a nos môže prejsť neatraktívnymi zmenami,“ uviedol. Dýchanie ústami má tiež negatívny vplyv na ústnu dutinu. Nielenže zhoršuje stav zubov a ďasien, ale vedie aj k častejšiemu praskaniu pier a ústna dutina vysychá. To všetko môže viesť až ku chronickému zápachu z úst.

2. Kvalitnejší sexuálny život

Dýchanie nosom môže zlepšiť aj náš sexuálny život. Keďže počas dýchania nosom je priestor na prívod vzduchu menší, zapája sa do neho aj bránica. Jej zvýšená aktivita potom posilňuje ďalšie zložky tzv. hlbokého stabilizačného systému, do ktorého patria aj svaly panvového dna. „Ukázalo sa, že posilnené svaly panvového dna zlepšujú sexuálny zážitok nielen u žien, ale aj u mužov. Oslabenie týchto svalov u mužov je spojené napríklad s problémami s erekciou, u žien môže spôsobiť bolesť pri penetrácii. Naopak, posilnené panvové dno vedie k lepšiemu sexu a častejšiemu a ľahšiemu orgazmu,“ hovorí Veronika Kubíčková sexpertka z e-shopu Ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

3. Pevnejšie zdravie

Dýchanie nosom pomáha tešiť sa z celkového lepšieho zdravia. Zvyšuje sa ním príjem kyslíka a zlepšuje sa krvný obeh, zvyšuje sa kapacita pľúc a prietok krvi do tepien, žíl a nervov. Riasinkový epitel nosovej sliznice funguje ako filter prachu, nečistôt, mikróbov, vírusov a alergénov, čím sa znižuje celkové zníženie chorobnosti a riziko alergií a sennej nádchy. Ukázalo sa tiež, že techniky pomalého nosového dýchania znižujú stres a vysoký krvný tlak.


Informačný servis


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie