• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Dvorský má prirodzený talent a Gajana si zamilovali skauti. Expert tvrdí, že v prvom kole draftu NHL uspejú štyria Slováci

Dvorský má prirodzený talent a Gajana si zamilovali skauti. Expert tvrdí, že v prvom kole draftu NHL uspejú štyria Slováci

Podľa Stevea Ellisa si kluby NHL vyberú troch slovenských hokejistov v úvodnej časti draftu a ďalšieho v závere štvrtej desiatky.

27.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový útočník Dalibor Dvorský je aj v polovici aktuálnej sezóny najväčší kandidát na post najvyššie umiestneného Slováka na tohtoročnom drafte nováčikov do zámorskej NHL. Otázka je, ktorí krajania ho doplnia a koľkí prídu na rad ešte v prvom kole.

Podľa experta Stevea Ellisa z portálu Daily Faceoff si kluby profiligy vyberú troch slovenských hokejistov v úvodnej časti draftu a ďalšieho v závere štvrtej desiatky.

Honzeka zastavilo zranenie

Dvorského zaradil vo svojom rebríčku na 11. miesto, útočníka Samuela Honzeka na 23. pozíciu, brankára Adama Gajana na 32. a útočníka Alexa Čiernika na 38. priečku.

"Dvorský si urobil meno už na Hlinka Gretzky Cupe 2021, kde doviedol Slovákov k zisku striebra. Má za sebou aj dva nevýrazné juniorské svetové šampionáty a v ostatných dvoch sezónach bol vo švédskom klube AIK Štokholm priemerný. Má však prirodzený talent, jednu z najlepších striel a je veľmi kreatívny bez toho, aby stratil puk. Často sa zdá, že len zbiera minúty na ľade a nehrá naplno, preto klesol v rebríčkoch z pozícií v prvej päťke. Z hľadiska čistého talentu je na tom dobre," napísal Ellis o 17-ročnom centrovi zo Zvolena.

"Honzek vynechal väčšinu MSJ pre zranenie a nebude hrať ešte aspoň mesiac. Je to veľká rana pre útočníka, ktorý vletel do WHL a dal o sebe vedieť, počas dvoch týždňov zaznamenal štyri viacbodové zápasy. Je robustný, ale na ľade pôsobí ako oveľa menší a je rýchly aj šikovný. Je všestranný tvorca hry a má tiež dobrú strelu. Bude zaujímavé sledovať, ako ukončí sezónu po návrate do akcie," uviedol expert k 18-ročnému Trenčanovi, ktorý hráva za tím Vancouver Giants.

Gajan nepatril pred ostatnými MS hokejistov do 20 rokov k adeptom na vysoké priečky na drafte, ale výkonmi na turnaji upútal pozornosť.

Posledným do partie je Čiernik

"Možno je to odvážna voľba, ale skauti, s ktorými som sa počas MSJ rozprával, si Gajana zamilovali a mnohí ho považujú za neobrúsený diamant. Vlani ho nikto nedraftoval, ale v NAHL a USHL dal o sebe vedieť a na šampionáte sa pripojil ku slovenskému tímu ako tretí brankár. Čoskoro sa stal jednotkou a trápil Kanaďanov aj Američanov. Nie je veľmi veľký, čo mu trochu škodí, ale má excelentnú pohyblivosť a stále sa zlepšuje," myslí si Ellis o 18-ročnom Popradčanovi.

Medzi 70 najvyššie draftovaných hráčov v tomto roku zaradil Ellis ako posledného zo Slovákov 18-ročného krídelníka Čiernika.

"Syn bývalého hráča NHL Ivana Čiernika hral na medzinárodnej úrovni vynikajúco a má slušné štatistiky vo švédskej juniorke. Najviac pôsobivé je to, že si viackrát zahral v druhej najvyššej mužskej súťaži a skóroval v dvoch zo štyroch januárových zápasov v drese Västerviksu. S pukom na hokejke je vždy sebavedomý a nerád korčuľuje bez neho," skonštatoval odborník o kmeňovom hráčovi Södertälje SK.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie