• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Dvonč je so svojou prácou spokojný, má už nové pracovné ponuky

Dvonč je so svojou prácou spokojný, má už nové pracovné ponuky

Odchádzajúci primátor podľa svojich slov obetoval všetko tomu, aby mesto napredovalo a nemá žiadne výčitky.

NITRA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Odchádzajúci primátor Nitry Jozef Dvonč je so svojím 12-ročným pôsobením na čele mesta spokojný. Ako povedal, má dobrý pocit, pretože sa urobilo veľa dobrého. „Keď si niekto pozrie každoročný sumár aktivít a vecí, ktoré sa urobili – aj veľké, dá sa povedať, že koncepčné – tak ja som maximálne spokojný, nemám žiadnu výčitku. Obetoval som všetko tomu, aby toto mesto napredovalo,“ zhodnotil sa Dvonč.

Podotkol, že 12 rokov pracovali čelní predstavitelia mesta v takmer nezmenenom zložení – bol tu ten istý primátor, zväčša aj poslanci, vedúci odborov a 11 rokov aj prednosta radnice. Teraz prichádza razantná zmena. Ako odchádzajúceho primátora Dvonča mrzí hlavne strata pozície v Združení miest a obcí Slovenska a vo Výbore regiónov EÚ, kde mal podľa svojich slov už vybudované dobré kontakty. Zároveň však dodal, že je „absolútne vyrovnaný s tým, čo sa stalo.“

Ponúk na ďalšie pôsobenie má už niekoľko, konkretizovať ich nechcel. „Momentálne mám dôchodkový vek, som poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja, predseda správnej rady na univerzite a ďalej uvidím,“ povedal a doplnil, že ak bude nový primátor Marek Hattas niečo potrebovať, môže sa naňho s dôverou obrátiť. „Určite ho nepodrazím,“ skonštatoval.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie