• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Dve prevádzky McDonald´s na Slovensku museli zavrieť, trom zamestnancom bol potvrdený koronavírus

Dve prevádzky McDonald´s na Slovensku museli zavrieť, trom zamestnancom bol potvrdený koronavírus

Šíreniu ochorenia napomohla rodinná oslava

Dve reštaurácie siete s rýchlym občerstvením v Trnave v piatok 21. augusta zatvorili, pretože niektorí zamestnanci mali pozitívne testy na nový koronavírus. Podľa Úradu verejného zdravotníctva mali tieto prípady epidemiologickú súvislosť s rodinnou oslavou.

„Napriek striktnému dodržiavaniu všetkých hygienických opatrení bola u troch našich zamestnancov v dvoch trnavských reštauráciách preukázaná nákaza respiračným ochorením spojeným s novým koronavírusom.

Hygienici poslali všetkých zamestnancov, ktorí boli či mohli byť v priamom kontakte s nakazenými kolegami, do povinnej karantény a nariadili dočasné uzatvorenie reštaurácií,“ informovala agentúru SITA Lucia Poláčeková z McDonald´s Slovakia.

Zamestnanci sa nakazili mimo reštaurácie

Počas uzatvorenia reštaurácií vykonajú nielen štandardnú ale komplexnú dezinfekciu všetkých priestorov. O znovuotvorení reštaurácií bude rozhodnuté na základe dohody s regionálnymi hygienikmi. Prenos infekcie bol zaznamenaný mimo reštauračných prevádzok.


Ako Poláčeková ďalej informovala, všetci zamestnanci používajú ochranné pomôcky, akými sú rúška, rukavice, dezinfekčné prostriedky, a všetky priestory reštaurácií vrátane výdajových okienok so zvýšenou frekvenciou dezinfikujú. Každý zamestnanec musí prejsť každý deň zdravotným filtrom.

Šíreniu ochorenia napomohla rodinná oslava

V okrese Trnava bolo po štvrtkovom testovaní zistených až 17 prípadov ochorenia COVID-19, najviac od začiatku pandémie.


„Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti úzke kontakty potvrdených prípadoch ochorenia COVID-19 a importy zo zahraničia. V prípade úzkych kontaktov ide o rodinnú oslavu,“ uzavrel úrad.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie