• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Dve nákladné lode prišli do ukrajinského prístavu, dopravia 20-tisíc ton pšenice do Afriky či Ázie

Dve nákladné lode prišli do ukrajinského prístavu, dopravia 20-tisíc ton pšenice do Afriky či Ázie

Vykládka ukrajinského obilia.

Dve nákladné lode cez víkend prišli do ukrajinského prístavu Čornomorsk v Odeskej oblasti. Na plavbu použili koridor zriadený Kyjevom po tom, ako Rusko odstúpilo od čiernomorskej obilnej dohody, ktorej cieľom bolo zaručiť bezpečný export ukrajinského obilia.

Podľa vyhlásenia Ukrajinského úradu pre námorné prístavy v prístave Čornomorsk zakotvili lode Aroyat a Resilient Africa plaviace sa pod vlajkou štátu Palau. Podpredseda ukrajinskej vlády Oleksandr Kubrakov uviedol, že tieto dve lode dopravia približne 20-tisíc ton pšenice do afrických a ázijských krajín.

Po odstúpení Moskvy od čiernomorskej obilnej dohody ruské ministerstvo obrany uviedlo, že akékoľvek plavidlá v Čiernom mori smerujúce do ukrajinských prístavov bude považovať za vojenské ciele.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie