• Dnes je: Nedeľa 17. októbra 2021 meniny má Hedviga

Dve krajské predsedníctva žiadajú zvolanie mimoriadneho snemu strany Za ľudí

Dve krajské predsedníctva žiadajú zvolanie mimoriadneho snemu strany Za ľudí

Mimoriadny snem strany Za ľudí by sa podľa požiadaviek oboch predsedníctiev mal konať v prvý septembrový týždeň.

24.6.2021 (Webnoviny.sk) - Krajské predsedníctva strany Za ľudí v Prešove a Košiciach schválili uznesenie, ktorým žiadajú o zvolanie mimoriadneho snemu strany, a to v prvý septembrový týždeň.

Informoval o tom poslanec Národnej rady SR (NR SR) a predseda Prešovského predsedníctva Za ľudí Vladimír Ledecký. V Prešove rokovalo predsedníctvo v stredu 23. júna, v Košiciach minulý týždeň.

„Krajské predsedníctvo Prešovského kraja zasadlo už druhýkrát v priebehu posledného mesiaca a po druhýkrát jasne komunikovalo svoje výhrady k smerovaniu strany pod vedením predsedníčky Veroniky Remišovej. Krajské predsedníctvo sa opakovane jasnou väčšinou uznieslo o zvolaní mimoriadneho snemu, a to v prvý septembrový týždeň 2021," ozrejmil Ledecký.

Verí, že predsedníctvo strany Za ľudí „neodignoruje jasnú požiadavku na zvolanie mimoriadneho snemu drvivej väčšiny členov a okresných predsedov z východného Slovenska". „Neviem koľkokrát ešte budeme musieť ako krajské predsedníctva zasadnúť, aby boli požiadavky členov a okresných predsedov vypočuté,“ dodal koaličný poslanec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie