• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Dvaja opití Američania uviazli vo vnútri Eiffelovej veže, prespali na mieste nedostupnom pre verejnosť

Dvaja opití Američania uviazli vo vnútri Eiffelovej veže, prespali na mieste nedostupnom pre verejnosť

Američanov našli v oblasti bežne uzavretej pre verejnosť medzi druhým a tretím poschodím veže.

15.8.2023 (SITA.sk) - Dvoch amerických turistov našli spiacich vo vnútri Eiffelovej veže v Paríži po tom, čo tam opití uviazli. Ako referuje spravodajský web BBC, dvoch mužov našla bezpečnostná služba v pondelok v skorých ranných hodinách.

Pre opojenie alkoholom sa pravdepodobne nevedeli dostať z veže. Zvyčajný otvárací čas o 9:00 tak museli posunúť.

Budú čeliť trestnému oznámeniu

Oboch mužov vypočula parížska polícia a spoločnosť Societe dExploitation de la Tour Eiffel (SETE), ktorá na vežu dohliada, uviedla, že na nich podá trestné oznámenie.

Tento incident prišiel po tom, ako v sobotu na niekoľko hodín evakuovali Eiffelovu vežu pre bombovú hrozbu. Úrady evakuovali tri poschodia veže a nádvorie, kým hrozbu hodnotili.

Milióny návštevníkov ročne

Pre bombovú hrozbu okrem iného odklonili dopravu. Hrozbu na mieste vyhodnocoval aj tím odmínovačov. Po niekoľkých hodinách vežu opäť otvorili pre verejnosť.

Veža s výškou 324 metrov, ktorú postavil Gustave Eiffel koncom 19. storočia, každoročne privíta približne šesť miliónov návštevníkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie