• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Ďuriš Nicholsonová podala trestné oznámenie, dôvodom je kúpa apartmánu na Floride Lučanským

Ďuriš Nicholsonová podala trestné oznámenie, dôvodom je kúpa apartmánu na Floride Lučanským

Bývalý šéf polície Lučanský bol obvinený začiatkom decembra v rámci policajnej akcie Judáš.

Europoslankyňa za koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová podala na Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti a korupcie v súvislosti s bývalým policajným prezidentom Milanom Lučanským.

Peniaze prišli od cudzích ľudí

Ako liberáli ďalej informujú v tlačovej správe, Nicholsonovú predtým kontaktoval Michal Chynoradský, ktorý pre v súčasnosti väzobne stíhaného exšéfa polície zabezpečoval kúpu apartmánu v Sarasote na Floride. Peniaze na apartmán prišli podľa svedka od cudzích ľudí, pričom jeden z nich je spojený s finančnou skupinou Penta.


„Už v roku 2018 som získala informácie o tom, že Michal Chynoradský bol sprostredkovateľom a realizátorom nákupu nehnuteľnosti v štáte Florida pre Milana L., pričom peniaze prišli z cudzích účtov. Už vtedy som podala trestné oznámenie a obrátila sa na vtedajšieho ministra vnútra Róberta Kaliňáka (Smer-SD), aby inšpekcia ministerstva vnútra preverila majetkové pomery Milana L. Všetko však bolo zametené pod koberec s tým, že skutok sa nestal,“ povedala europoslankyňa.

Po tom, ako bývalý šéf polície skončil vo väzbe pre obvinenia z korupcie, Chynoradský sa podľa Nicholsonovej ozval opäť s tým, že je ochotný vypovedať o kúpe apartmánu na Floride. V zahraničí má podľa nej zároveň štatút politicky chráneného utečenca.

Obvinený po policajnej akcii Judáš

Podľa europoslankyne spomenuté okolnosti jednoznačne vyvolávajú pochybnosti, či peniaze na kúpu nehnuteľnosti na Floride nepochádzali z trestnej činnosti.


„A to buď z vydierania istej skupiny podnikateľov a podvodov s DPH, ako to tvrdí náš zdroj, alebo ide o úplatky od Františka B., čo sa píše v uznesení o vznesení obvinenia. Je na orgánoch činných v trestnom konaní, aby zistili, z akej trestnej činnosti pochádzali finančné prostriedky, za ktoré si Milan L. kúpil nehnuteľnosť na Floride,“ dodala europoslankyňa.


Bývalý šéf polície Lučanský bol obvinený začiatkom decembra v rámci policajnej akcie Judáš. Podľa medializovaných informácií totiž prijal na úplatkoch okolo pol milióna eur.


Pre obvinenia z korupcie ho Špecializovaný trestný súd (ŠTS) 6. decembra vzal do väzby. Momentálne sa však nachádza vo vojenskej nemocnici v Ružomberku, kde podstúpil operáciu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie