• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Dúhový PRIDE obmedzí premávku MHD v Bratislave, nebude premávať ani hudobná električka

Dúhový PRIDE obmedzí premávku MHD v Bratislave, nebude premávať ani hudobná električka

Jazdiť nebude ani hudobná električka BRATISLAVA 13.

BRATISLAVA 13. júla (WebNoviny.sk) – Sobotný Dúhový PRIDE Bratislava obmedzí premávku bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD), premávať nebude ani hudobná električka.

Bezprostredne pred začatím pochodu až do jeho ukončenia nebudú premávať električky po Štúrovej ulici, Vajanského nábreží a Rázusovom nábreží.


Ako agentúru SITA informoval Zenon Mikle z Dopravného podniku Bratislava (DPB), obmedzenie sa týka liniek 1, 3, 4, 8, 29, 50, 70 a 129. Približne od 10:00 bude obmedzenie platiť pre električkovú dopravu na Mostovej a Jesenského ulici, približne od 14:00 sa to bude týkať autobusovej dopravy na Vajanského a Rázusovom nábreží. Podrobné jazdy nájdu záujemcovia na webovej stránke DPB.

Dva pochody v Bratislave

Sobotné popoludnie v Bratislave bude v znamení dvoch pochodov. Dúhový PRIDE Bratislava s odkazom My nikam neodchádzame – PRIDEme odštartuje o 13:00 na Hviezdoslavovom námestí s cieľom upozorniť na nenaplnené základné práva a slobody, vrátane uznania partnerstiev LGBT komunity.


S mottom Príď posvietiť! organizátori pochodu Hrdí na rodinu chcú z druhej strany ukázať, že deti túžia po láske otca a mamy. Tento pochod sa začne o 14:30 na Hodžovom námestí, smerovať bude na Námestie slobody a skončí sa v Medickej záhrade.

Pre pochody nebude po Bratislave v sobotu jazdiť ani hudobná električka. Tá premáva po meste každú sobotu, s výnimkou soboty 14. júla, do 25. augusta a cesta je zadarmo. Ľudí vozí súprava BMEŽ 31 z roku 1938 s vlečným vozňom SGP 135 z roku 1954.

Odklon dopravy políciou

Počas jazdy hráva hudba buď z reproduktorov alebo živá hudba. Letné jazdy hudobnou električkou boli v meste prvýkrát pred dvoma rokmi. Viac informácií o trase hudobnej električky je na stránke dopravného podniku.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa bratislavskej polície Lucia Mihalíková, v čase od 12:00 do približne 18:00 bude pre cestnú dopravu v sobotu úplne uzatvorené centrum bratislavského Starého Mesta.


V čase pochodu budú policajti dopravnej polície zabezpečovať odklon dopravy zo Špitálskej ulice cez Dunajskú ulicu, z Karadžičovej ulice zo smeru od Mlynských Nív na Landererovú ulicu a v smere od Nábrežia armádneho generála Ludvíka Svobodu na Staromestskú ulicu.

Autám, ktoré budú v tomto čase v uzatvorenej zóne, umožnia policajti priebežne zónu opustiť podľa aktuálnej bezpečnostnej situácie. Vjazd vozidlám do uzatvorenej zóny podľa polície umožnia len osobám s trvalým pobytom v uzatvorenej zóne alebo s prideleným parkovacím miestom.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie