• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Duel Portugalska proti Uruguaju prerušil muž, ktorý vbehol na ihrisko s nápismi na tričku a dúhovou vlajkou v rukách

Duel Portugalska proti Uruguaju prerušil muž, ktorý vbehol na ihrisko s nápismi na tričku a dúhovou vlajkou v rukách

Protestujúca osoba mala na tričku nápisy "Zachráňte Ukrajinu" a "Rešpekt pre iránske ženy".

29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Pondelkové večerné stretnutie medzi výbermi Portugalska a Uruguaja (2:0) na futbalových majstrovstvách sveta v Katare narušil na krátky čas muž, ktorý sa v druhom polčase rozhodol vybehnúť priamo na hraciu plochu a tam prezentovať svoj postoj k viacerým celospoločenským témam.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

Na sebe totiž mal modré tričko s logom Supermana a dvoma nápismi - vpredu "Zachráňte Ukrajinu" a vzadu "Rešpekt pre iránske ženy". Navyše, v rukách mal dúhovú vlajku.

Organizátori incident nekomentovali

Organizátori "votrelca" spacifikovali, pričom jeho dúhová vlajka na krátky čas zostala ležať na trávniku. Zdvihol ju hlavný arbiter Alireza Faghani z Iránu a odniesol za postrannú čiaru, za ktorou zostala niekoľko ďalších okamihov, kým ju jeden z organizátorov neodpratal.

Zatiaľ nie je známe, či protestujúci muž môže v Katare očakávať nejaké sankcie. Zástupca Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na uvedenom súboji Thierry De Backer informoval, že mu nie je známy osud tohto muža. Organizátori šampionátu incident nekomentovali.

Katar je kritizovaný za netoletantné postoje

Na šampionáte v Katare chceli kapitáni siedmich tímov z Európy nosiť na rukávoch pásku vo farbách dúhy s nápisom One Love na znak podpory rovnomennej kampane, ktorej symbolom je logo v tvare srdca v dúhových farbách a cieľom je propagácia inklúzie a diverzity vo futbale aj v spoločnosti.

Katar ako dejisko MS 2022 čelí dlhodobej kritike za porušovanie ľudských práv či kriminalizáciu homosexuality. V doterajšom priebehu MS 2022 organizátori neumožnili vstup fanúšikom na štadión s predmetmi, ktoré boli v dúhových farbách.

Fernandes o MS  v Katari

Autor oboch portugalských gólov v pondelkovom zápase Bruno Fernandes skonštatoval, že sa tak sústredil na duel, že ani nezaznamenal, o čo išlo mužovi, ktorý prenikol na hraciu plochu. Myslel si, že muž si chcel spraviť fotografiu s jeho hviezdnym spoluhráčom Cristianom Ronaldom.

"Keď mám povedať pravdu, nevidel som, čo mal napísané na tričku. Už som to však povedal veľakrát. Rešpektujeme všetky ľudské práva, no toto sú politické problémy, pri ktorých nemáme dosť sily, aby sme mohli niečo zmeniť," poznamenal stredopoliar anglického Manchestru United.

Ešte pred šampionátom ten istý hráč vyhlásil, že futbal je "pre každého". Doplnil tiež, že nebol šťastný z úmrtí pracovníkov z chudobných krajín sveta, ktorí sa podieľali na výstavbe infraštruktúry pre MS 2022.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie