• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Držíte kryptomeny? Staknite ich a získajte pasívny príjem

Držíte kryptomeny? Staknite ich a získajte pasívny príjem

Slovo kryptomena je dnes veľmi populárne.

7.4.2022 (Webnoviny.sk) -

Staking je mechanizmus, kedy užívateľ poskytne svoje coiny ako likviditu sieti, ktoré sa využívajú na overovanie transakcií a vytvárajú nové coiny, podobne ako je to pri ťažbe Proof-of-Work kryptomien.

Proof of stake protokol a samotný staking získal počas roka 2021 veľkú popularitu vo svete decentralizovaných financií, kedy objem zamknutých mincí počas roka narástol z 19 miliárd USD na 276 miliárd USD. Odmeny za staking sú akýmsi stimulom, ktorý blockchainy poskytujú svojim užívateľom.

Vďaka proof of stake si dnes každý užívateľ vie vytvoriť pasívny príjem, dôležité je však, kedy do trhu nastupuje a pre aký blockchain alebo token sa rozhodne.

"Pracujeme s DeFi projektom. Užívateľ preto svoje peniaze neposiela žiadnej inštitúcií, ktorá ich má v správe. Každý klient si zakladá svoju vlastnú peňaženku, na ktorej drží svoju kryptomenu. Tú môže následne delegovať - stakovať a získať tak denný profit, ktorý pochádza z transakčných poplatkov," hovorí Michal Praženica, CEO svetovo úspešnej platformy GIVVO.

"Onedlho spustíme nový marketingový projekt, kde bude naša firma vystupovať ako popularizátor možnosti získavať odmeny z poskytovania likvidity. Na trhu neustále vznikajú nové možnosti stakovania so zaujímavým ročným úrokom, treba si len vedieť správne vybrať," uviedol CMO projektu GIVVO Tobiáš Súkenik.

"Je to vďaka spolupráci s EVM kompatibilným Layer 1 blockchainom Ultron. Tento blockchain je dnes prvým projektom, ktorý umožňuje budovať natívne decentralizované aplikácie, preto veríme v jeho potenciál. Konečné rozhodnutie, na ktorej sieti využiť staking má však v rukách samotný klient," dodal Michal Praženica.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie