• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Drvivá väčšina ľudí si podľa prieskumu myslí, že Igor Matovič by nemal byť premiérom

Drvivá väčšina ľudí si podľa prieskumu myslí, že Igor Matovič by nemal byť premiérom

Podľa prieskumu sa 42 percent respondentov prikláňa k predčasných voľbám a 33 percent opýtaných sa prikláňa k rekonštrukcii vlády.

21.3.2021 (Webnoviny.sk) - Viac ako 80 percent respondentov si myslí, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) by nemal zastávať funkciu premiéra.

Dve tretiny (61 %) respondentov uviedlo, že Matovič by určite nemal zostať premiérom a 21 percent respondentov označilo možnosť skôr nie.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý vykonala pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) v dňoch od 12. – 18. marca 2021 na vzorke 1 003 respondentov.

Deväť percent respondentov uviedlo, že Matovič by mal zostať premiérom a päť percent respondentov sa priklonilo k možnosti určite áno. Možnosť neviem deklarovali štyri percentá respondentov.

Podľa prieskumu sa 42 percent respondentov prikláňa k demisii vlády a k predčasných voľbám a 33 percent opýtaných sa prikláňa k rekonštrukcii vlády.

Matoviča môže nahradiť Heger. Je pripravený prevziať premiérsky post

Funkciu predsedu vlády je pripravený prevziať súčasný minister financií Eduard Heger (OĽaNO). Portálu Webnoviny.sk to povedali viaceré dôveryhodné zdroje priamo z vládneho hnutia OĽaNO aj jeho koaličného partnera SaS.

Nie je zrejmé, či striedanie na čele vlády je koordinované so súčasným premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) alebo ide o signál vysielaný partnerom o snahe zachrániť pokračovanie koalície v súčasnej podobe. Hegerov úrad túto informáciu odmietol komentovať.


Bolo by však prekvapujúce, keby Heger zámer prijať kreslo šéfa vlády nemal prekonzultované s lídrom OĽaNO. Patril k jeho blízkym spolupracovníkom pred parlamentnými voľbami a bol aj pri vyjednávaní o vzniku vlády pred rokom.


Matovičova vláda má za sebou prvý rok. Podarilo sa jej za ten čas prísť o dôveru občanov?


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie