• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Drucker podal trestné oznámenie v súvislosti s výrokmi premiéra Matoviča

Drucker podal trestné oznámenie v súvislosti s výrokmi premiéra Matoviča

Predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker po podaní podnetu na Generálnu prokuratúru SR v súvislosti s výrokmi predsedu vlády SR o zneužívaní tajných služieb v predvolebnej kampani. Bratislava, 6. august 2020. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáš Drucker vo štvrtok podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR v súvislosti s výrokmi predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) o zneužití tajných služieb v predvolebnej kampani.

Premiér po odstúpení Lukáša Kyselicu (OĽaNO) z funkcie štátneho tajomníka rezortu vnútra na sociálnej sieti napísal, že ľudia blízki Petrovi Pellegrinimu (vznikajúca strana Hlas – sociálna demokracia) vo vedení Vojenského spravodajstva chceli zneužiť Kyselicu pred voľbami na rozvrat hnutia OĽaNO.

Informoval o tom vo štvrtok Drucker pred generálnou prokuratúrou.


Drucker podal trestné oznámenie vo veci zneužitia právomoci verejného činiteľa, neprekazenia trestného činu a ohrozenia utajenej skutočnosti. „Pokiaľ premiér nebude konať v kauze Lukáša Kyselicu ako tajného agenta, kde oznámil sám Matovič, že tajná služba mala byť použitá rozklad jeho hnutia a zabráneniu vzniku volieb.


To je vážny zločin zneužitia právomoci verejného činiteľa,” uviedol Drucker s tým, že predseda vlády nezvolal ani Bezpečnostnú radu Slovenskej republiky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie