• Dnes je: Piatok 03. decembra 2021 meniny má Oldrich

Drucker chce pomôcť podnikateľom gastra a cestovného ruchu, navrhuje ubytovacie poukážky (video)

Drucker chce pomôcť podnikateľom gastra a cestovného ruchu, navrhuje ubytovacie poukážky (video)

Druckerova strana Dobrá voľba predstavila trojicu návrhov na pomoc malým a stredným podnikateľom.

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ubytovacie a stravovacie poukážky, refundácia odvodov za časť zamestnancov a lepšia dostupnosť úverov. To je trojica návrhov, ktoré na pomoc malým a stredným podnikateľom najmä v oblasti cestovnému ruchu a gastro sektoru predstavila mimoparlamentná strana Dobrá voľba.

Firmy očakávajú ďalšiu pomoc

Celkové náklady na tieto opatrenia by mohli dosiahnuť okolo 150 mil. eur. Firmy z týchto oblastí očakávajú podľa predsedu strany Tomáša Druckera od štátu ďalšiu pomoc. Tá by pritom mala prísť v požadovanej výške, ale aj v relatívne rýchlom čase.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ubytovacie a stravovacie zariadenia síce podľa Dobrej voľby privítali uvoľnenie opatrení, ale je potrebné ich fungovanie naštartovať. Predstavené poukážky by im pomohli zohnať klientov ešte pred začiatkom hlavnej dovolenkovej sezóny, kedy nemajú vyťažené kapacity.

Riešia aj problematiku úverov

Druhé opatrenie mimoparlamentnej strany sa týka sociálnych a zdravotných odvodov. V tomto prípade navrhuje, aby prevádzkam od momentu, kedy sa opätovne začnú otvárať, na rok štat refundoval náklady na odvody za každého piateho zamestnanca.

Posledné opatrenie rieši problematiku dostupnosti úverov. Určené je pre už existujúcich podnikateľov na ich rozvojové projekty, ale aj začínajúcim firmám a absolventom. Podľa návrhu by podnikatelia predložili komerčnej banke svoj plán a v prípade jeho schválenia alebo odporučenia, by záruku za poskytnutie úveru na daný projekt prevzala na seba Slovenská záručná a rozvojová banka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie