• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Dostávali šoféri vodičský preukaz bez skúšky? Anonym poukázal na zvláštne praktiky v Bratislave

Dostávali šoféri vodičský preukaz bez skúšky? Anonym poukázal na zvláštne praktiky v Bratislave

Prípadom sa zaoberá aj Úrad inšpekčnej služby, kde bolo začaté trestné stíhanie za zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Na bratislavskom dopravnom inšpektoráte dostávali šoféri údajne vodičský preukaz na nákladné autá bez skúšky. Podľa anonymu im v tom mali pomáhať dvaja policajti z klientského centra na Tomášikovej ulici a tiež funkcionár. Informovala o tom TV Joj na svojom portáli noviny.sk, ktorá dostala list.

Udiať sa to malo ešte na začiatku jari, kým nevstúpili do platnosti nové typy testov na vodičský preukaz. Po písomnej skúške nasledovala praktická, kedy uchádzač mal nasadnúť s policajtom do nákladného auta a šoférovať 45 minút.

„Policajný funkcionár počas jazdy s uchádzačom v aute nesedel a jazda netrvala ani 10 minút. Po jazde mal vysokopostavený policajt dať svojmu podriadenému podpísať papiere, že všetko prebehlo v poriadku, a uchádzač mal dostať vodičák,“ napísal anonym v e-maile.

Prípadom sa zaoberá aj Úrad inšpekčnej služby, kde bolo začaté trestné stíhanie za zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Vypočutí boli tiež viacerí svedkovia, vrátane policajta, uchádzača o vodičský preukaz a inštruktora z autoškoly.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie