• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Dostál vyzval Matoviča, aby svojím konaním ďalej neznižoval dôveru ľudí vo vládu

Dostál vyzval Matoviča, aby svojím konaním ďalej neznižoval dôveru ľudí vo vládu

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) stojí za Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv a jeho riaditeľkou Zuzanou Baťovou.

16.4.2021 (Webnoviny.sk) - Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) stojí za vedeckými autoritami na Slovensku, aj za Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a jeho riaditeľkou Zuzanou Baťovou.

Pre agentúru SITA to uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák v reakcii na tlačovú konferenciu ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) zo štvrtka 15. apríla. Šéf rezortu financií na nej zopakoval, že stanovisko ŠÚKL poškodilo dobré meno ruskej vakcíny Sputnik V vo svete. Riaditeľku ŠÚKL Zuzanu Baťovú zároveň obvinil zo šírenia bludov.

„Je nevyhnutné, aby tento úrad pracoval nestranne. Aj preto odsudzujeme akýkoľvek politický nátlak voči ŠÚKL a nemôžeme súhlasiť ani s osobnými útokmi na pani riaditeľku, ktoré sa dotýkajú jej rodiny,” dodala v stanovisku SaS.

Predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) a člen poslaneckého klubu SaS Ondrej Dostál vyzval ministra financií, aby svojím konaním ďalej neznižoval dôveru ľudí vo vládu a v nezávislé inštitúcie na Slovensku. Rovnako by mal podľa neho prestať s útokmi na novinárov, vedcov a oponentov a so spôsobom komunikácie, ktorý vyvoláva vášne a nenávistné prejavy na sociálnych sieťach.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie