• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Dopravný podnik mesta Košice obmedzí pre úsporné opatrenia nočné linky

Dopravný podnik mesta Košice obmedzí pre úsporné opatrenia nočné linky

Počas voľných dni bude zrušený rozjazd zo Staničného námestia o 02:15 a prislúchajúce odchody zo sídlisk o 01:50.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) od noci z nedele 29. januára na pondelok 30. januára upraví cestovný poriadok na šiestich nočných linkách. Informovala o tom Vladimíra Bujňáková z DPMK.

„Z dôvodu úsporných opatrení dôjde k úpravám cestovných poriadkov nočných liniek N1, N2, N4 až N7. V oboch režimoch – pracovný deň a voľný deň bude zrušený jeden rozjazd a prislúchajúci odchod zo sídliska,“ informovala Bujňáková.

Počas pracovných dní bude zrušený rozjazd zo Staničného námestia o 01:15 a prislúchajúce odchody zo sídlisk o 00:50. Počas noci budú vykonané tri rozjazdy zo Staničného námestia o 23:15, 00:15 a 03:45, a prislúchajúce odchody zo sídlisk.

Počas voľných dni bude zrušený rozjazd zo Staničného námestia o 02:15 a prislúchajúce odchody zo sídlisk o 01:50. Počas noci budú vykonané štyri rozjazdy zo Staničného námestia o 23:15, 00:15, 01:15 a 03:45, a prislúchajúce odchody zo sídlisk.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie