• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Dopravcovia vyzývajú políciu, aby informovala o aktuálnom stave kauzy mýta. Všetky problémy to ale nevyrieši

Dopravcovia vyzývajú políciu, aby informovala o aktuálnom stave kauzy mýta. Všetky problémy to ale nevyrieši

Cestným dopravcom by pomohlo riešenie konkrétnych problémov, s ktorými sa stretávajú v bežnom podnikateľskom živote.

Trestné oznámenie pre slovenské mýto, ktoré avizoval premiér Ľudovít Ódor, pravdepodobne nebude v ničom nové oproti doteraz už podaným mnohým trestným oznámeniam v tejto súvislosti.

Nekončiace špekulácie

Prezident Združenia cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia Pavol Piešťanský o tom v utorok informoval s tým, že o to dôležitejšie je, aby polícia oboznámila verejnosť o aktuálnom stave kauzy a predišla tak viacerým nekončiacim špekuláciám.

„Je povzbudivé, že orgány činné v trestnom konaní si na Slovensku za posledné roky získali svojou prácou dôveru širokej verejnosti. Aj z tohto dôvodu ČESMAD Slovakia kauzu mýta neustále neotvára,“ uviedol Piešťanský.

Cestní dopravcovia sú podľa neho presvedčení, že sa tento prípad vyšetrí a konkrétne osoby budú niesť svoj diel zodpovednosti.


„Aj keď si štát konečne urobí poriadok so svojím dodávateľom mýta a potrestá spravodlivo chyby z minulosti, dopravcovia sa z toho nenajedia,“ upozornil prezident združenia.

Nedostatok profesionálnych vodičov

Cestným dopravcom by pomohlo riešenie konkrétnych problémov, s ktorými sa stretávajú v bežnom podnikateľskom živote.

„Národná rada SR pred letom nehlasovala o viacerých návrhoch, ktoré mohli výrazne prispieť k zlepšovaniu podmienok cestných dopravcov a ich vodičov,“ pripomenul Piešťanský.


„Profesionálni vodiči, ktorých je na Slovensku akútny nedostatok, už mohli mať kompenzované navyšujúce sa náklady a zvýšený čistý príjem a dopravcovia zasa zníženú daň z motorových vozidiel. Žiaľ, nestalo sa,“ dodal šéf ČESMAD Slovakia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie