• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Dopravcovia sa obávajú výrazného nárastu mýtnych poplatkov, ale aj zlého stavu verejných financií a konkurencieschopnosti

Dopravcovia sa obávajú výrazného nárastu mýtnych poplatkov, ale aj zlého stavu verejných financií a konkurencieschopnosti

Dialóg novej vlády s dopravcami bude absolútne kľúčový a iba pragmatický a dobre premyslený prístup k jednotlivým opatreniam vie zabrániť opätovným tlakom na rast inflácie a celkovým dopadom na slovenské hospodárstvo

Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia vníma citlivo blížiaci sa koniec transpozičnej lehoty smernice Eurovignette, ktorej zavedením sa predpokladá výrazný nárast mýtnych poplatkov.

V Nemecku je pri niektorých sadzbách navýšenie až 80 %.

Ako združenie vo štvrtok informovalo, na Slovensku považuje za neprijateľné rozšírenie spoplatnenia cestnej siete a zavedenie bodového systému aj pre profesionálnych vodičov.

Zlý stav verejných financií

„Rovnako citlivo združenie vníma zlý stav verejných financií a očakávané konsolidačné aktivity, ktoré môžu zasiahnuť podnikateľský sektor vo forme vyšších daní, poplatkov, či naopak znížených subvencií a podpôr zo strany štátu,“ uviedol prezident ČESMAD Slovakia Pavol Piešťanský.

Vzhľadom na stav dopravného sektora nie je podľa neho možné očakávať, že by podnikatelia dokázali uvedené nárasty absorbovať a ostane im jediná možnosť, a to preniesť ich do ceny služieb a prepravovaných tovarov, čo v konečnom dôsledku opäť zrýchli infláciu a spomalí ekonomický rast.

Dialóg novej vlády s dopravcami

„Doprava a logistika predstavuje 5,9 % slovenského HDP, avšak ovplyvňuje prakticky celé hospodárstvo, keďže od dopravy závisí fungovanie priemyslu, zásobovanie firiem i obchodov, ktoré zabezpečujú základné životné potreby,“ poznamenal Piešťanský.

„Dialóg novej vlády s dopravcami bude absolútne kľúčový a iba pragmatický a dobre premyslený prístup k jednotlivým opatreniam vie zabrániť opätovným tlakom na rast inflácie a celkovým dopadom na slovenské hospodárstvo,“ dodal.


Združenie ČESMAD Slovakia rokovalo pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami s väčšinou demokratických politických strán, ktoré podľa prieskumov mali šancu uspieť a získať zastúpenie v Národnej rade SR. Opakovane ich informovalo, že slovenským dopravcom pomôže najmä vyrovnanie daňového a odvodového zaťaženia s konkurenčnými štátmi, najmä v rámci V4, ako aj efektívny dohľad nad trhom a zamedzenie zneužívania pravidiel hlavne zahraničnými firmami, ktoré potom vedia nekalo konkurovať slovenským dopravcom. Takisto očakávajú pomoc slovenským firmám, obdobne ako iné krajiny pomáhajú svojim domácim dopravcom, a vyhnutie sa akýmkoľvek nárastom nákladov a pridávaniu byrokratickej záťaže dopravcom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie