• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Doprava do nemocníc nie je výsadou jednej poisťovne, reaguje VšZP na kampaň Dôvery

Doprava do nemocníc nie je výsadou jednej poisťovne, reaguje VšZP na kampaň Dôvery

VšZP poistencov vyzýva, aby sa oboznámili detailnejšie s týmto benefitom priamo na stránke zdravotnej poisťovne Dôvera.

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) na základe zmlúv s poskytovateľmi dopravnej zdravotnej služby zabezpečuje dlhodobo pre svojich poistencov prepravu medzi všetkými zdravotníckymi zariadeniami na Slovensku.

Zákonný nárok pacienta

Štátna zdravotná poisťovňa tak reaguje na vyjadrenie zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá uplynulý týždeň oznámila verejnosti bezplatnú prepravu pacientov na operáciu v Nemocnici Bory. Informovala o tom hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Poisťovňa Dôvera vo svojej najnovšej kampani sľubuje pre svojich poistencov dovoz a odvoz na operácie v Nemocnici Bory. VšZP svojich poistencov ubezpečuje, že v prípade, ak to bude opodstatnené, prepravu z nemocnice aj do nemocnice uhradí aj VšZP, a to nielen do Nemocnice Bory. Ide totiž o zákonný nárok pacienta, ktorý všetky zdravotné poisťovne roky hradia.

„Doprava do nemocníc nie je výsadou jednej poisťovne,“ uviedla hovorkyňa.

Zavádzajúce prezentovanie benefitov

Toto zabezpečenie jednej zo štandardných zložiek poskytovania zdravotnej starostlivosti VšZP považuje za zavádzajúce prezentovanie benefitného systému. Poskytovateľ dopravnej zdravotnej služby má povinnosť previesť pacienta v prípade, že pacientovi bola preprava indikovaná lekárom a zdravotná poisťovňa takúto prepravu v štandardných podmienkach uhradí.

Zdravotná poisťovňa Dôvera tento týždeň na tlačovej konferencii oznámila verejnosti nový benefit vo forme bezplatnej prepravy na plánovanú hospitalizáciu v Nemocnici Bory. Tento proces zahŕňa aj odvoz z nej. Nárok na túto službu budú mať tí pacienti, ktorí nemajú dlhy na zdravotnom poistení a boli objednaní na hospitalizáciu v Nemocnici Bory.

PR špecialista poisťovne Dôvera Matej Štepianský na sociálnej sieti upozornil na to, že poistenci Dôvery majú zabezpečenú dopravu na hospitalizáciu do Nemocnice Bory a späť aj bez indikácie lekára.

„O dopravu si môžu požiadať sami, pečiatku lekára nepotrebujú,“ tvrdí.

Doprava zadarmo aj bez indikácie

Ako uvádza poisťovňa Dôvera na svojej internetovej stránke, ak je doprava indikovaná zo zdravotných dôvodov, je súčasťou verejného zdravotného poistenia. Dopravná zdravotná služba si však v takomto prípade môže pýtať od poistenca doplatok 0,1 eura za kilometer. Vďaka benefitu Dôvery tento doplatok účtovať nebude.

„Poistenec bude mať navyše dopravu zadarmo aj bez indikácie, čiže v prípade jednoduchších plánovaných zákrokov, ako je napríklad operácia žlčníka,“ upozornila Dôvera.

VšZP poistencov vyzýva, aby sa oboznámili detailnejšie s týmto benefitom priamo na stránke zdravotnej poisťovne Dôvera.

„Okrem iného tam zistia, že pacienti budú vození len podľa kapacít Dopravnej zdravotnej služby či to, že možnosť prepravy sa netýka napríklad vstupných či predoperačných vyšetrení,“ uzavrela Peterová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie