• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Domácnostiam v Chorvátskom Grobe už obnovili pitnú vodu, štát uvalil na Agilitu nútenú správu

Domácnostiam v Chorvátskom Grobe už obnovili pitnú vodu, štát uvalil na Agilitu nútenú správu

Obyvatelia lokalít Hrudky, PH2 a PH3 budú teraz povinní uhrádzať vodné a stočné nútenému správcovi – spoločnosti IMAZ.

Dodávku vody do odstavených lokalít v Chorvátskom Grobe po stredajšej rannej odstávke popoludní obnovili.

Ako informoval manažér komunikácie Chorvátskeho Grobu Peter Matula, štát na vodárenskú infraštruktúru v častiach obce Hrudky, PH2 a PH3 vydal nútenú správu.

Núteným správcom verejného vodovodu a kanalizácie v týchto lokalitách sa stala spoločnosť Inštitút monitoringu a analýz (IMAZ). Tá po prevzatí rozhodnutia Okresného úradu o nútenej správe opäť obnovila dodávku vody v odstavených lokalitách.

Vykonajú sa odpočty vodomerov

„Počas odstávky sme boli neustále v rokovaniach a v kontakte so štátnymi orgánmi, vodárenskými spoločnosťami a viacerými médiami. Cieľ bol jasný – obnoviť dodávku pitnej vody,“ vyhlásila starostka obce Vladimíra Vydrová a zároveň sa ospravedlnila a poďakovala obyvateľom dotknutých lokalít za trpezlivosť pri riešení problému.

Obyvatelia lokalít Hrudky, PH2 a PH3 budú teraz povinní uhrádzať vodné a stočné nútenému správcovi – spoločnosti IMAZ. Táto vodárenská spoločnosť bude v najbližších dňoch v tejto súvislosti vykonávať aj odpočty vodomerov.

Narastajúci dlh za vodné a stočné

Prevádzkovateľ verejného vodovodu a kanalizácie v Chorvátskom Grobe – IMAZ v stredu o 9:00 odstavil dodávku vody do odberných miest prevádzkovaných spoločnosťou Agilita vodárenská spoločnosť (AVS).


Dôvodom bol narastajúci dlh AVS za vodné a stočné, ktorý presiahol 200-tisíc eur a neoprávnený odber pitnej vody bez uzatvorenej zmluvy. Spoločnosť IMAZ vyhlásila, že buď svoj dlh Agilita okamžite uhradí, alebo budú žiadať vyhlásenie nútenej správy na túto infraštruktúru.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie