• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Domácnosti stredného Slovenska čakajú rozsiahlejšie odstávky elektriny, bez prúdu budú štyri okresy

Domácnosti stredného Slovenska čakajú rozsiahlejšie odstávky elektriny, bez prúdu budú štyri okresy

Dodávka elektrickej energie bude prerušená na odberných miestach v okresoch Žilina, Ružomberok, Považská Bystrica a Púchov.

Počas budúceho týždňa budú v štyroch okresoch stredného Slovenska rozsiahlejšie odstávky elektriny.

Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala od 2. do 5. novembra na území Žilinského a Trenčianskeho kraja viacero údržbových akcií.

Dodávka elektrickej energie bude prerušená na odberných miestach v okresoch Žilina, Ružomberok, Považská Bystrica a Púchov. Informoval o tom špecialista externej komunikácie SSD Miroslav Gejdoš.

Odstávky pre Trenčiansky kraj

Okres Považská Bystrica – Obyvatelia obcí Jasenica a Stupné by mali počítať s odstávkami elektriny v utorok 2. a v stredu 3. novembra v čase od 7:30 do 21:30.

Bez prúdu tu zostane takmer 800 odberných miest. V čase odstávky namontujú elektrikári na vedenie vysokého napätia diaľkovo ovládaný manipulačný prvok.


Okres Púchov – V obciach Zubák, Horná Breznica, Dolná Breznica a okrajovo a v Lednických Rovniach naplánovala SSD odstávku elektriny v stredu 3. novembra od 7:30 do 19:30. Dotkne sa zhruba 1 400 odberných miest. Dôvodom je rekonštrukcia vzdušného vedenia vysokého napätia.

Odstávky pre Žilinský kraj

Okres Žilina – Niekoľko ulíc v Žiline čaká odstávka elektriny v piatok 5. novembra. V čase od 7:30 do 13:30 prerušia energetici distribúciu pre 550 domácností na uliciach Antona Bernoláka, Juraja Fándlyho, Puškinova, Čajakova a Sad SNP. Dôvodom sú opravy trafostanice.


Okres Ružomberok – Odstávku elektriny pocíti v piatok 5. novembra aj 800 domácností v Hubovej, Švošove a ružomberskej mestskej časti Stará Hrboltová. Od 8:00 do 15:30 budú energetici opravovať vzdušné vedenie vysokého napätia.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná, a. s., (SSD) je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755-tisíc domácností a firiem.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie