• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Dolná komora ruského parlamentu schválila zvýšenie hornej vekovej hranice povinnej vojenskej služby na 30 rokov

Dolná komora ruského parlamentu schválila zvýšenie hornej vekovej hranice povinnej vojenskej služby na 30 rokov

Návrh zákona je široko vnímaný ako opatrenie na posilnenie ozbrojených síl bojujúcich na Ukrajine.

25.7.2023 (SITA.sk) - Dolná komora ruského parlamentu v utorok dala zelenú návrhu zákona, ktorý predlžuje hornú vekovú hranicu pre povinnú vojenskú službu z 27 na 30 rokov.

Navrhovanú legislatívu, ktorá je zdá sa súčasťou úsilia Kremľa o rozšírenie armády počas vojny na Ukrajine, musí ešte schváliť horná komora parlamentu a podpísať prezident Vladimir Putin.

Povinne slúžia jeden rok

Všetci ruskí muži vo veku 18 až 27 rokov sú v súčasnosti povinní slúžiť v armáde jeden rok, hoci mnohí sa odvodu vyhýbajú využívaním odkladov udelených študentom, ľuďom s chronickými chorobami a podobne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pôvodná verzia návrhu počítala so zvýšením dolnej hranice služby z 18 na 21 rokov a postupným zavedením zmien v priebehu niekoľkých rokov.

Poslanci však náhle zmenili názor a podporili návrh ministerstva obrany, ktorý stanovuje povinnú vojenskú službu mužom od 18 do 30 rokov počnúc budúcim rokom.

Táto náhla zmena vyvolala kritiku od niekoľkých členov hornej komory parlamentu, jej predseda však povedal, že novú verziu legislatívy podporia.

Posilnenie síl na Ukrajine

Ruské úrady tvrdia, že armáda v bojoch na Ukrajine nevyužíva odvedencov a spolieha sa na dobrovoľníkov a záložníkov, ktorí boli mobilizovaní do akcie.

Niektoré ruské médiá však uviedli, že armáda sa snaží povzbudiť alebo prinútiť mnohých odvedencov, aby podpísali zmluvy ako dobrovoľníci.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie