• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Dohoda o prímerí je podľa lídra Hamasu na dosah, odovzdali odpoveď mediátorom a Kataru

Dohoda o prímerí je podľa lídra Hamasu na dosah, odovzdali odpoveď mediátorom a Kataru

Vyhlásenie Hamasu podporuje podobné tvrdenia z Bieleho domu.

21.11.2023 (SITA.sk) - Palestínske militantné hnutie Hamas je podľa jeho lídra „blízko k dosiahnutiu dohody o prímerí" s Izraelom. Ismáil Haníja to uviedol vo vyhlásení na platforme Telegram, kde napísal, že odovzdali odpoveď mediátorom a Kataru. Podrobnosti o potenciálnej dohode neuviedol, informuje spravodajský portál CNN.

Vyhlásenie Hamasu podporuje podobné tvrdenia z Bieleho domu, pripomína CNN. Hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby v pondelok povedal, že vyjednávači sa blížia ku koncu v otázke prepustenia rukojemníkov, ktorých Hamas zajal pri útoku na Izrael v októbri, ale odmietol o tom hovoriť detailnejšie.

V ostatných dňoch zdroje CNN informovali o možnej dohode, ktorá by po týždňoch rokovaní medzi USA, Izraelom a Hamasom sprostredkovaných Katarom zabezpečila prepustenie niektorých rukojemníkov a dočasnú prestávku v bojoch.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie