• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Dodávky ruskej ropy na Slovensko sú zatiaľ bezproblémové, môže sa to ale ľahko zmeniť

Dodávky ruskej ropy na Slovensko sú zatiaľ bezproblémové, môže sa to ale ľahko zmeniť

Od začiatku tohto roka prepraví Transpetrol denne 27-tisíc ton ropy. Podľa slovenského podniku je to v súlade s plánmi a požiadavkami zákazníkov.

Dodávky ruskej ropy cez ropovod Družba na Slovensko sú zatiaľ bezproblémové. Ako uviedla pre agentúru SITA riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa spoločnosti Transpetrol Júlia Prociková, dodávky ruskej ropy na územie Slovenska prebiehali v prvom polroku tohto roka podľa požiadaviek zákazníkov.

„V porovnaní s minulým obdobím ide o nižšie množstvo pre dodržanie kvót stanovených EÚ pre export produktov vyrobených z ruskej ropy,“ podotkla Prociková.

Rusi plnia všetky záväzky

Ruská strana si nateraz podľa slovenského prepravcu ropy plní všetky svoje záväzky. „Žiadne porušenie záväzkov sme z našej strany nezaznamenali. Ropa, normou stanovenej kvality, k nám prúdila kontinuálne podľa odsúhlasených harmonogramov dodávok,“ uviedla Prociková. Odovzdávanie a preberanie ropy podľa nej podnik naďalej vykonáva dohodnutým spôsobom podľa dohodnutých štandardov.

„Spoločnosť Transnefť rovnako vykonala všetky služby nevyhnutné pre pokračovanie dodávok ropy na územie SR,“ doplnila Prociková s tým, že dodávky ruskej ropy z Ukrajiny doteraz prebiehajú bez komplikácií. Podľa Transpetrolu si len vyžiadali úpravu harmonogramov dodávok ropy na územie Slovenska.

Ropa nižšej kvality

Problémy pri preprave ropy boli v tomto roku len pri preprave alternatívnej ropy cez ropovod Adria. V júli zaznamenal slovenský prepravca ropy dodávku ropy nižšej kvality než je obvyklé, čo postihlo predovšetkým spoločnosť Slovnaft.

Od začiatku tohto roka prepraví Transpetrol denne 27-tisíc ton ropy. Podľa slovenského podniku je to v súlade s plánmi a požiadavkami zákazníkov.

„Čo sa týka predpokladaného prepraveného množstva ropy za rok 2023, je možné predpokladať, že sa budeme nachádzať na úrovni zodpovedajúcej minulému roku,“ dodala Prociková.

Nemožno vylúčiť neočakávanú udalosť

Transpetrol v tomto roku očakáva, že dodávky ruskej ropy budú naďalej pokračovať bez problémov, tak ako doteraz. Samozrejme sa nesmie vyskytnúť neplánovaná a neočakávaná udalosť, ktorú v súčasnosti nemožno vzhľadom na stále pretrvávajúci vojenský konflikt na Ukrajine vylúčiť.

Slovenský prepravca ropy pri aktuálne prepravovanom množstve ropy a cenách elektrickej energie očakáva, že by mal byť plán na rok 2023 s kladným výsledkom hospodárenia splnený.


„Čaká nás však druhý polrok 2023, ktorý je vzhľadom na uvedený konflikt plný výziev, z ktorých sú mnohé mimo náš dosah a môžu mať vplyv na celkové hospodárenie spoločnosti,“ uzavrela Prociková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie