• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Dobrovodský žiada Žilinku o súčinnosť pri ochrane práv migrantov, vo Veľkom Krtíši sú údajne obmedzovaní na slobode

Dobrovodský žiada Žilinku o súčinnosť pri ochrane práv migrantov, vo Veľkom Krtíši sú údajne obmedzovaní na slobode

Učinil tak na základe neohlásenej kontroly vo výrobnej hale.

12.9.2023 (SITA.sk) - Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský požiadal o súčinnosť generálneho prokurátora Maroša Žilinku v súvislosti s ochranou základných práv a slobôd.

Zhromažďovanie cudzincov

Učinil tak na základe neohlásenej kontroly vo výrobnej hale vo Veľkom Krtíši, kde sú podľa neho cudzinci obmedzovaní na slobode. Podľa informácií hovorcu ombudsmana Branislava Gigaca účelom výrobnej haly je zhromažďovať cudzincov, ktorých neskôr administratívne vybavuje ministerstvo vnútra prostredníctvom oddelení cudzineckej polície.

Kontrolu vykonali zamestnanci Kancelárie verejného ochrancu práv v uplynulom týždni. Cudzinci nachádzajúci sa vo výrobnej hale tvrdia, že sú obmedzovaní na osobnej slobode štyri až sedem dní. Príslušníci Policajného zboru zároveň odmietli žiadosť kancelárie ombudsmana, aby situáciu sťažujúcich sa cudzincov preverili za účelom objektívneho zistenia dĺžky pobytu v objekte a taktiež otázku dobrovoľného pobytu.

Obmedzenie na osobnej slobode

„Príslušníci Policajného zboru uviedli, že cudzinci sú obmedzení na osobnej slobode len v časovom rozsahu 24 hodín, a v prípade, ak sa v objekte nachádzajú osoby, ktoré sú tam dlhšie ako 24 hodín, títo tam ostávajú dobrovoľne," tvrdí Dobrovodský. Dodáva však, že tvrdenia polície vyvrátili cudzinci.

Zhodne tvrdili, že všetci, ktorí sú v objekte umiestnení, sú tam umiestnení bez možnosti odísť. Nemožnosť opustiť areál potvrdili aj zamestnanci kancelárie ombudsmana, pretože objekt bol ohradený plotom a strážený príslušníkmi Policajného zboru, ktorí mali aj automatické zbrane," dodáva.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie