• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Dobrovodský mal byť na Dúhovom Pride a za práva menšín sa postaviť verejne, kritizuje Rigó

Dobrovodský mal byť na Dúhovom Pride a za práva menšín sa postaviť verejne, kritizuje Rigó

Verejný ochranca práv Dobrovodský po svojom zvolení hovoril o tom, že chce ostať neutrálny, ale podľa Rigóa skôr ide o nepochopenie úlohy inštitútu, ktorý zastáva.

22.7.2023 (SITA.sk) - Verejný ochranca práv sa za práva menšín má postaviť verejne. Vyjadril sa na sociálnej sieti bývalý štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Konrád Rigó (Modrí, Most-Híd) na adresu ombudsmana Róberta Dobrovodského a v súvislosti so sobotným podujatím Dúhový Pride.

„Ľuboša Blahu po jeho politickom prerode by na bratislavskom Dúhovom pochode nikto nehľadal, ale nad neprítomnosťou ombudsmana príslušníci všetkých menšín by sa určite mali zamyslieť,“ uviedol Rigó.

Škoda, že v sobotu ostane doma a nepokračuje v tradíciách a postojoch svojich predchodkýň Jany Dubovcovej a Márie Patakyovej,“ napísal bývalý štátny tajomník.

Obidve dámy boli podľa neho ochrankyňami všetkých, aj tých najzraniteľnejších, čoho prejavom bola aj ich účasť na Dúhovom Pride. „Verejný ochranca práv sa za práva menšín má postaviť verejne. Po dvojnásobnej vražde na Zámockej ulici v Bratislave podpora účastníkov dnešného pochodu verejným ochrancom práv by mala byť samozrejmosťou,“ dodal na záver Rigó.

Viac k téme: Dúhový pochod PRIDE, LGBTI, Ľudské práva, Národnostné menšiny, Verejný ochranca práv
Zdroj: SITA.sk - Dobrovodský mal byť na Dúhovom Pride a za práva menšín sa postaviť verejne, kritizuje Rigó © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie