• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Dobroslav Trnka sa postaví pred disciplinárnu komisiu, vytýčili termín pojednávania

Dobroslav Trnka sa postaví pred disciplinárnu komisiu, vytýčili termín pojednávania

Návrh na disciplinárne konanie voči Dobroslavovi T.

13.5.2020 (Webnoviny.sk) - Pojednávanie disciplinárnej komisie voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi T. je naplánované na 2. júna. Vyplýva to z rozpisu ústnych pojednávaní disciplinárnych komisií na internetovej stránke Generálnej prokuratúry SR.

Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. 16. januára tohto roku zadržali a obvinili z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa

Prípad sa týkal videonahrávky, na ktorej vtedajší minister financií za Smer-SD Ján Počiatek žiada vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava T. o pomoc v kauze Tipos.

Kauza sa týkala splátky v prepočte zhruba 13 miliónov eur v prospech cyperskej spoločnosti Lemikon, ktorá vyhrala na Najvyššom súde SR spor o ochranné známky so štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos.

Policajti však následne na pokyn dozorového prokurátora Dobroslava T. prepustili a bolo mu zrušené obvinenie. V médiách tiež rezonovala kauza nahrávky jeho rozhovoru s neskôr viacnásobne stíhaným Marianom K.

Dobroslav T. bol na čele prokuratúry v rokoch 2004 až 2011. Od októbra minulého roku má pozastavený výkon funkcie prokurátora.

Viac k téme: kauza Lemikon, Kočner komunikácia Threema

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie